Header Ads

Były generał Bundeswehry: "Merkel podważa fundamenty Niemiec! Nic dziwnego, że Bundeswehra jest dzisiaj w takim stanie!"


Były generał niemieckich Federalnych Sił Zbrojnych, Joachim Wundrak, oskarżył kanclerz Angelę Merkel (CDU) o podważanie fundamentów Niemiec. Jak zaznaczył w wywiadzie dla Jungen Freiheit - państwo składa się z ludności, terytorium i systemu prawnego. Według niego Merkel podważa wszystkie trzy fundamenty kontynuując politykę otwartych granic z wielokulturową masową migracją i polityką łamania prawa. To ma być główny powód dlaczego Wundrak dołączył do AfD i startuje z ich listy w wyborach na burmistrza Hanoweru. 

Zobacz Koniecznie! [tutaj]
Przed dołączeniem do AfD generał sił powietrznych był członkiem CDU przez około sześć lat. Zrezygnował jednak z członkostwa w 2014 roku ponieważ - jak uważa - rząd kierowany przez Angelę Merkel nie zrobił nic przeciwko "wciąż ukrytej masowej imigracji". Zamiast zwalczać nielegalną imigrację ujawnioną przez czasowe kontrole graniczne, rząd dołożył wszelkich starań, aby problem zatuszować. 

"Było dla mnie jasne, że muszę aktywnie walczyć z tą polityką, ponieważ  ona jest celowo skierowana przeciwko interesom naszego państwa i narodu. Jedyną partią, która się temu sprzeciwia jest AfD." - powiedział Wundrak.

Zobacz koniecznie! [tutaj]
Długoletni żołnierz zawodowy ostrej krytyce poddał byłą minister obrony Ursulę von der Leyen (CDU). 

"Ich twierdzenia, że wojsko ma problemy z prawicowym ekstremizmem, uderzyło w wielu żołneirzy. Naiwne publiczne obrażanie przez naczelnego wodza było "trudne do zniesienia". Bundeswehra "bardzo wyraźnie" nie ma problemu z rosnącym prawicowym ekstremizmem. Przeciwnie, media w takim przypadku rozdmuchałyby każdy skandal." - skarży się Wundrak. 

Generał podkreślił, że jego krytyka odnosi się jednak nie tylko do Leyen. Na przykład wszyscy ministrowie obrony od czasów Rudolfa Scharpinga (SPD) "nie zapewnili by siły zbrojne dostały to, czego potrzebują". 

"To nie jest kwestia pieniędzy. Są pieniądze. To kwestia priorytetów. Politycy rozdają prezenty wyborcze, napompowują sektor społeczny lub wprowadzają politykę uchodźczą. Nic więc dziwnego, że Bundeswehra jest dzisiaj w takim stanie." - powiedział Wundrak. 

Źródło info: Junge Freiheit
Źródło foto: japcc.org /  EU2017EE Estonian Presidency [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.