Header Ads

USA: Makabryczne odkrycie w domu zmarłego aborcjonisty. Ponad 2000 szczątków płodów.


Ponad 2000 zachowanych medycznie szczątków płodów odnaleziono w domu w Illinois, w stanie Indiana, należącym do byłego lekarza kliniki aborcyjnej, który zmarł dwa tygodnie temu.  

Biuro szeryfa hrabstwa Will podało w komunikacie prasowym w piątek, że adwokat rodziny dr Ulricha Klopfera skontaktował się w czwartek z biurem koronera w sprawie odnalezienia ewentualnych szczątków płodów w domu w północno-wschodnim Illinois. Biuro szeryfa przekazało, że władze odkryły 2246 zachowanych szczątków płodów, ale nie ma dowodów na przeprowadzanie procedur medycznych w domu. Biuro koronera przejęło szczątki. Dochodzenie jest w toku. 

Budynek klinki aborcyjnej Klopfera
Klopfer, który zmarł 3 września, był wieloletnim lekarzem w klinice aborcyjnej w South Bend w stanie Indiana. Klinika została zamknięta po tym, jak państwo cofnęło jej licencję w 2015 roku. Departament Zdrowia stanu Indiana wcześniej wniósł skargi przeciwko klinice, oskarżając ją o brak rejestru pacjentów, polis dotyczących aborcji medycznej i organu zarządzającego w celu ustalenia polis. Agencja stanowa oskarżyła klinikę o nieudokumentowanie procedury, że pacjenci otrzymują ustawową edukację co najmniej 18 godzin przed aborcją. Klopfer uważany był za najbardziej pracowitego lekarza aborcyjnego w stanie Indiana z tysiącami zabiegów wykonywanych w wielu hrabstwach stanu w ciągu kilku dziesięcioleci. Mike Fichter, prezydent Indiana Right to Life, powiedział w oświadczeniu wysłanym w piątek wieczorem, że „jesteśmy przerażeni” odkryciem szczątków płodów w rezydencji Klopfera w Illinois. Wezwał władze Indiany, aby pomogły ustalić, czy te szczątki mają jakikolwiek związek z operacjami aborcyjnymi.

„Te obrzydliwe doniesienia podkreślają, dlaczego branża aborcyjna musi być poddana największej kontroli”, powiedział Fichter w oświadczeniu.


Licencja Klopfera została zawieszona przez Indiana Medical Licensing Board w listopadzie 2016 r., po tym, jak stwierdzono szereg naruszeń, w tym brak zapewnienia obecności wykwalifikowanego personelu gdy pacjenci otrzymywali lub dochodzili do siebie po lekach podanych przed zabiegami aborcyjnymi i podczas nich. W tym czasie Klopfer już nie dokonywał aborcji, ale powiedział, że przez 43 lata dokonywania aborcji nigdy nie stracił pacjenta i ma nadzieję, że w końcu otworzy ponownie swoje kliniki. W czerwcu 2014 r. Klopfer został oskarżony w hrabstwie St. Joseph w stanie Indiana o wykroczenie z powodu niezłożenia publicznego raportu w odpowiednim czasie. Został oskarżony o miesiące zwlekania ze zgłoszeniem aborcji, którą przeprowadził 13-letniej dziewczynce w South Bend. 

Jackie Walorski z Partii Republikanów, R-Indiana, nazwała odkrycie płodów „obrzydliwym, poza jakimikolwiek słowami” w oświadczeniu wydanym przez jej biuro.

„Był odpowiedzialny za tysiące aborcji w Indianie, a jego nieostrożne traktowanie ludzkich szczątków jest oburzające”, powiedziała w swoim oświadczeniu.


W maju Sąd Najwyższy USA utrzymał w stanie Indiana prawo wymagające pochówku lub kremacji szczątków płodu po aborcji dokonanej na terenie stanu. Ustawa ta została podpisana przez wiceprezydenta Mike'a Pence'a w 2016 r. kiedy był gubernatorem Indiany, ale była przedmiotem sporów prawnych. Departament Zdrowia stanu Indiana, który nadzoruje regulacje klinik aborcyjnych, włączył przepisy tego prawa do istniejącego procesu licencjonowania agencji. Przed wydaniem wyroku kliniki Indiana mogły przekazać szczątki płodów przetwórcom, którzy zajmują się usuwaniem ludzkich tkanek lub innych materiałów medycznych poprzez spalenie.

Źródło info: South Bend / APnews
Źródło foto: WSBT, screen
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.