Header Ads

Włochy: Nie nadążają z kremacją ofiar koronawirusa. "Na cmentarzu w Bergamo co pół godziny jest pochówek."


Burmistrz włoskiego Bergamo poinformował, że krematorium obsługujące miasto nie nadąża z kremacją ciał ludzi, którzy zmarli wskutek choroby COVID-19 wywołanej przez koronawirusa. 

Giorgio Gori - burmistrz Bergamo - powiedział, że nie tylko szpitale znajdują się w stanie wyjątkowym, ale także krematorium odpowiedzialne za zarządzanie ciałami - wynika z doniesień Il Giornale. 

"Krematorium to już za mało." - twierdzi Gori. "Piec w mieście Bergamo nie jest w stanie wykonać całej pracy, którą ma do wykonania."

Bergamo to włoskie miasteczko położone na północny wschód od Mediolanu, w regionie Lombardii, które znajduje się w centrum włoskiego i europejskiego kryzysu epidemicznego. 

"Miasto jest epicentrum tego kryzysu." - poinformował Gori. "Liczba zarażonych osób ciągle wzrasta - tych zabranych do szpitala, umieszczonych na intensywnej terapii. Niestety, liczba zgonów wzrosła do około 50 dziennie, a 300 w ostatnim tygodniu."

Burmistrz dodał, że ciała są wysyłane do innych krematoriów. 

"Nie będziemy w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb. Wiele ciał zostało wysłanych do innych miejsc na kremację. Nie chodzi o to, żeby przekazać nieprzyjemne szczegóły, ale żebyście zrozumieli zmęczenie i cierpienie. To przyjaciele, znajomi, koledzy, którzy umierają."

W zeszłym tygodniu burmistrz Bergamo stwierdził, że lekarze w szpitalach muszą wybierać, których pacjentów ratować. 

"Pacjenci, którzy nie mogą być leczeni, są pozostawieni na śmierć." - stwierdził Gori. 

Jeden z anestezjologów pracujących w szpitalu w Bergamo potwierdził uwagi burmistrza, informując: "Jeśli ktoś pomiędzy 80 a 95 rokiem życia ma poważne problemy z oddychaniem, prawdopodobnie nie podejmiesz działań." Według danych La Repubblica w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 349 osób, z czego 202 osoby pochodziły z regionu północnej Lombardii. Komisarz ds. cmentarzy, Giacomo Angeloni na łamach Il Giornale zwrócił uwagę, że od ostatniego weekendu liczba przypadków śmierci dla gminy Bergamo znacznie wzrosła:
"Na cmentarzu w Bergamo co pół godziny jest pochówek."

Źródło info: Il Giornale
Źródło foto:  Georg Lippitsch / CC BY-SA

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.