Header Ads

Tatrzański Park Narodowy zamknięty dla turystów z powodu koronawirusa!


Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały się zamknąć Park. Decyzja wchodzi w życie z dniem 13 marca kiedy wszystkie punkty wejścia na teren TPN zostaną zamknięte. Jakie jeszcze zostaną zastosowane obostrzenia? 

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego wolą dmuchać na zimne. Odpowiadając na apel władz centralnych podjęły decyzję o zamknięciu terenu TPN począwszy od 13 marca. Jak możemy przeczytać na stronie TPN-u, wszystkie punkty wejścia do Parku zostaną zamknięte, schroniska nie będą przyjmować rezerwacji, parkingi będą nieczynne, a kolejka oraz wyciągu w rejonie Kasprowego Wierchu nie będą kursować. Decyzja została podjęta w uzgodnieniu z PKL, PTTK i Wspólnotą Leśną Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie. W komunikacie władze TPN zaznaczyły:

"Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu, ale trzeba pamiętać, że turyści podróżują, korzystają ze środków komunikacji, restauracji i innych miejsc dostępnych publicznie, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się epidemii."

Zamknięcie terenu Parku nie dotyczy mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Osoby, które obecnie przebywają w schroniskach są proszone o rozważenie powrotu do domów. 

Źródło info: TPN


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.