Header Ads

PŚ w skokach: To koniec! Kraft z Kryształową Kulą, Stoch wygrywa Raw Air!

Z powodu wybuchu pandemii koronawirusa i pojawiających się nowych ograniczeń dot. podróży, organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich zdecydowali się zakończyć cykl przed planowaną datą. Skróceniu uległ także cykl Raw Air, z kolei Mistrzostwa Świata w Lotach, które miały zwieńczyć obecny sezon, odbędą się w przyszłym sezonie 2020/2021. Tym samym tryumfatorem klasyfikacji Pucharu Świata w lotach i zdobywcą kryształowej kuli został Austriak Stefan Kraft, a całą pulę w Raw Air zgarnął Kamil Stoch.

Stefan Kraft wygrał Puchar Świata
Po raz drugi w karierze 26-letni Stefan Kraft sięgnął po kryształową kulę. Pierwszy raz zrobił to już w 2017 roku. Po tym jak norweski rząd zakazał organizacji wszystkich zawodów sportowych, pozostałe zawody z cyklu Raw Air w Trondheim (dziś) i Vikersund (sobota / niedziela) zostały anulowane. Oznacza to, że wspomniany Austriak mógł wcześniej odebrać wywalczone trofeum. Przed dwoma ostatnimi konkursami Stefan Kraft miał 140 pkt przewagi nad drugim Karlem Geigerem. Patrząc na dobrą dyspozycję Austriaka i zniżkę formy Niemca, tylko katastrofa mogła sprawić, że Kraft nie sięgnąłby po kryształową kulę. Kraft, obok Gregora Schlierenzauera i Kamila Stocha, jest jednym z trzech aktywnych skoczków narciarskich, którzy dwukrotnie sięgali po kryształową kulę. Po zawodach Austriak zwrócił uwagę na konsekwencję, wszak w ciągu ostatnich sześciu sezonów nie schodził poniżej szóstego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Zawody mistrzostw świata w lotach, jakie miały odbyć się w przyszły weekend, zostały przeniesione na przyszły sezon. Z kolei w związku z przerwaniem cyklu Raw Air, jego zwycięzcą - po raz drugi w karierze - został Kamil Stoch, który o 7.4 pkt wyprzedził drugiego Ryoyu Kobayashiego i o 7.6 pkt Mariusa Lindvika.

Źródło info: Eurosport
Źródło foto: screen, YT