Header Ads

Berlin: Powstanie specjalny szpital z 1000 łóżek dla pacjentów z COVID-19.


Władze Berlina zatwierdziły plan budowy specjalnego szpitala dla pacjentów z COVID-19. Do prac budowlanych mają zostać wcielone niemieckie siły zbrojne. Placówka będzie przeznaczona dla najpoważniejszych przypadków. 

Decyzja o budowie nowej placówki w stolicy Niemiec została podjęta we wtorek. Nasi zachodni sąsiedzi w niedługim czasie spodziewają się ogromnego wzrostu zachorowań na koronawirusa. Planowany obiekt pomieści do 1000 pacjentów, powstanie na terenach targowych Berlin Messe w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w Berlinie. Zostanie zbudowany przy pomocy niemieckich sił zbrojnych Bundeswehry. Nie podano dalszych szczegółów dot. dokładnej lokalizacji czy terminu zakończenia budowy. 

Projekt został zatwierdzony przez Senat, organ wykonawczy miasta i landu Berlin. Oczekuje się, że nowy szpital będzie leczył zarówno pacjentów ze stosunkowo niegroźnymi przypadkami zachorowań na COVID-19, jak i tych ciężej chorych mających problemy z oddychaniem. 

"Środek ten stanowi uzupełnienie dobrze sytuowanego berlińskiego systemu szpitalnego w celu radzenia sobie z potencjalnymi tzw. wąskimi gardłami" - powiedział berliński senator Dilek Kalayei. 

Senator Kalayei dodał, że inne szpitale w Berlinie rozszerzą swoje usługi o pacjentów z koronawirusem wymagających wentylacji na oddziale intensywnej terapii. Szpitale w mieście zaczną odkładać inne zaplanowane operacje, aby przygotować się do leczenia większej liczby pacjentów dotkniętych COVID-19. We wtorek w Berlinie odnotowano już 332 przypadki koronawirusa na 7500 zakażeń w całych Niemczech. Od poniedziałku w kraju odnotowano wzrost o 1500 przypadków. Do tej pory zmarło 20 osób. 

Niemiecka Federacja Szpitalna (DKG) twierdzi, że około 500 osób w tym kraju przechodzi obecnie leczenie szpitalne. Urzędnicy oczekują, że znacznie więcej osób będzie wymagać hospitalizacji w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Niemcy ogłosiły surowe środki mające na celu powstrzymanie pandemii i zapewnienie, że sektor opieki zdrowotnej w kraju będzie w stanie sobie poradzić. W większości krajów związkowych zamknięto szkoły, zaostrzono kontrole graniczne i wprowadzono nowe ograniczenia w przestrzeni publicznej i społecznej. Firmy są zachęcane do oferowania pracownikom pracy zdalnej. 

Źródło info: dw.com

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.