Header Ads

Koronawirus na trasie wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ostatnie dwa etapy odwołane.


Finałowe dwa etapy wyścigu ZEA Tour zostały odwołane, a wszystko po potwierdzeniu dwóch przypadków zarażenia się koronawirusem w peletonie. 

Dwóch włoskich pracowników jednego z uczestniczących w wyścigu zespołów miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z tym organizatorzy podjęli decyzję, aby dwa ostatnie etapy wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostały odwołane. Hotel, w którym przebywają zawodnicy, został zamknięty wieczorem w czwartek - z kolarzami, personelem i dziennikarzami w środku. Budynek można opuścić dopiero po badaniu lekarskim. 

Ministerstwo Zdrowia i Prewencji poinformowało, że wszyscy uczestnicy wyścigu, pracownicy administracyjni i organizatorzy przejdą okresowe badania kontrolne. 
"Wszystkie niezbędne procedury, w tym środki kwarantanny, zostaną podjęte w celu zapewnienia wytłumienia wirusa i ograniczenia rozprzestrzeniania się jego ognisk. Działania zostana podjęte we współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi organami ds. zdrowia i innymi organami w kraju".


Włoskie media początkowo informowały za pośrednictwem Twittera o przybyciu do hotelu CBRN, jednostki lokalnej policji, która zajmuje się kwestiami "chemicznymi, biologicznymi, radiologicznymi i jądrowymi". Zespoły Vini Zabú-KTM i Jumbo-Visma następnie poinformowały na Twitterze, że wyścig został odwołany. 

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich odnotowano 13 potwierdzonych przypadków Covid-19, w których do tej pory wyzdrowiało dziewięciu pacjentów i żaden z nich nie zmarł. Doszło do nich głównie za sprawą osób powracających z Chin i Iranu.   

Źródło info: CyclingNews
Źródło foto: screen, YT

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.