Header Ads

Izrael: Ponad 200 izraelskich uczniów poddanych kwarantannie. Wycieczki do Polski odwołane.


Ponad 200 izraelskich uczniów w większości szkół średnich zostało poddanych kwarantannie po kontakcie z grupą turystów z Korei Południowej, z których niektórzy zostali zarażeni koronawirusem. 

Ministerstwo Zdrowia nakazało uczniom i nauczycielom trzech izraelskich miast zorganizowanie samodzielnej kwarantanny w swoich domach. Ma to związek z podróżą izraelskich uczniów w miejscach turystycznych tuż po odwiedzeniu ich przez grupę z Korei Południowej. Dziewięciu członków grupy, którzy wrócili do domu w zeszłym tygodniu zaraz po dwutygodniowej wizycie w Izraelu, uzyskało pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Nie wiadomo, kiedy zachorowali na wirusa, ale ponieważ okres inkubacji wirusa wynosi 14 dni, możliwe, że mieli go podczas zwiedzania Izraela. Grupa odwiedziła Jerozolimę, Morze Martwe, Masadę, Beer Szebę, Cezareę i Hebron. Odwiedzili również terytoria palestyńskie, zgodnie z ich planem podróży, który został opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło
zakaz wjazdu dla podróżnych m.in. z Japonii.
Tymczasem Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zakaz wjazdu dla każdego zagranicznego podróżnika, który odwiedził Japonię, Koreę Południową, Makau, Tajlandię, Singapur lub Hongkong w ciągu ostatnich 14 dni. Obywatele Izraela, którzy byli w tych krajach, będą zobowiązani do poddania się kwarantannie. W sobotę Izrael zakazał wjazdu pasażerom z pokładu samolotu pasażerskiego Korean Air, który wylądował na lotnisku Ben Guriona. Izraelczycy zostali zabrani karetkami pogotowia do swoich domów, gdzie kazano im pozostać w kwarantannie.

W niedzielę izraelski minister edukacji Rafi Peretz zarządził odwołanie szkolnych wycieczek do Polski z powodu wirusa, twierdząc, że przestrzega zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Około 29 delegacji składających się z ponad 3000 studentów, których wyjazd zaplanowano między niedzielą a 4 marca, zostało odwołanych, donosi izraelski kanał 12News.

Źródło info: JTA
Źródło foto: screen, YT
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.