Header Ads

Kubica w F1: "Zaczynam nowy rozdział w karierze.". PKN ORLEN tytularnym sponsorem zespołu Alfa Romeo Racing. [Video]


PKN ORLEN poinformował na swojej oficjalnej stronie o zostaniu tytularnym sponsorem zespołu Alfa Romeo Racing w sezonie 2020 Formuły 1. W ramach współpracy do zespołu dołączy Robert Kubica, który już zapowiedział, że to nowy rozdział w jego karierze. Krakowianin będzie pełnił obowiązki kierowcy rezerwowego we włoskiej ekipie łącznie z możliwością startów w innych rozgrywkach. Robert Kubica na dniach ma ogłosić swoje starty w niemieckiej serii DTM.

W ramach współpracy PKN ORLEN i Alfa Romeo Racing Robert Kubica dołączy do teamu, a logotyp ORLEN będzie głównym elementem malowania bolidu i kombinezonów. Nazwa Koncernu będzie także używana w oficjalnej komunikacji zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN. W ramach współpracy pojawi się całkiem nowy obszar działalności. Chodzi tutaj o szkolenie młodzieży w ramach ORLEN Akademii Kartingowej, prowadzonej przez Sauber Motorsport.

"W sporcie podobnie jak w biznesie, bardzo ważna jest konsekwencja. Kiedy w ubiegłym roku wspieraliśmy powrót Roberta Kubicy do Formuły 1, wiedzieliśmy, że tworzymy historię sportu, ale też otwieramy nowy rozdział w historii marki ORLEN. Dziś robimy kolejny ważny krok na tej drodze wiążąc się z zespołem o olbrzymiej tradycji i historii. Naszym ambasadorem pozostaje Robert Kubica, niezmiennie lubiany, jeden z najszybszych kierowców świata." - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.


Robert Kubica nie kryje satysfakcji w pozostaniu w Formule 1. Podkreślił dobrą współpracę między nim a PKN ORLEN, jednocześnie zaznaczając, że powyższy krok jest otwarciem nowego rozdziału w jego karierze.

"Zaczynam nowy rozdział w karierze dołączając do Alfa Romeo Racing ORLEN. To zespół, który zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i miło będzie zobaczyć znajome twarze, które pamiętam jeszcze z Hinwil. Czas i okoliczności się zmieniły, ale jestem przekonany, że determinacja i głód sukcesu pozostaną niezmienne. Liczę, że moje doświadczenie pozwoli nam wspólnie wykorzystać szanse, które czekają w nadchodzącym sezonie." - powiedział Robert Kubica.


Jak czytamy w oświadczeniu PKN ORLEN: "W ramach współpracy, do ORLEN Akademii Kartingowej prowadzonej przez Sauber Motorsport, szwajcarską firmę, która prowadzi i zarządza Alfa Romeo Racing w Formule 1, dołączy trzech młodych kierowców z Polski."

Źródło info: PKN ORLEN / Sport.pl
Źródło foto: screen, YT Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.