Header Ads

Zwolniona przez Fox Sports za komentarze o Żydach zatrudniona przez chrześcijański Uniwersytet.


Emily Austen, reporterka, która została zwolniona w 2016 roku przez Fox Sports za komentarze dot. społeczności żydowskiej na Florydzie, dostała swoją drugą zawodową szansę. Wszystko za sprawą ewangelicznego University Christian Liberty, który przygotował dla niej sportowy program telewizyjny "Game On". 

Austen jako reporterka przy drużynach baseballu Tampa Bay Rays i koszykówki Orlando Magic nagrała wywiad z Barstool Sports, w którym powiedziała, że "Żydzi w Boca" [chodzi o miejscowość Boca Raton i społeczność żydowską składającą się przede wszystkim z wyznawców Chabad] są "skąpi" i "narzekają na wszystko". Reporterka stwierdziła również, że "nawet nie wiedziała, że Meksykanie są tacy sprytni" oraz "Chińczyk zawsze jest najmądrzejszym facetem w klasie matematycznej". Jej komentarz został uznany za obraźliwy i w 2016 roku zmuszona była pożegnać się ze stacją Fox Sports.


Emily Austen ponownie została zatrudniona przez ewangeliczny University Christian Liberty w Wirginii, którego założycielem jest Jerry Falwell Jr, związany z branżą telewizyjną. W środę władze uniwersytetu ogłosiły, że reporterka pojawi się jako prowadząca sportowy program telewizyjny "Game On". 

"To znacznie więcej niż druga szansa mojej "wymarzonej kariery. Jestem tutaj, aby uhonorować Boga, dzielić się Ewangelią przez lekkoatletykę i promować wolność studentów - sportowców, trenerów i personelu oraz ich podróże z Chrystusem. Kiedyś się zgubiłam, ale teraz mnie odnaleziono." - napisała Austen na swoim Facebooku. 

Źródło info: Tampa Bay Times / The Jerusalem Post
Źródło foto: screen, YT

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.