Header Ads

Korwin-Mikke sabotuje dobre wyniki Konfederacji na 10 dni przed wyborami. Proponuje sojusz z Rosją.


Janusz Korwin-Mikke w wywiadzie udzielonym serwisowi Storytel zaproponował ścisłą współpracę z Federacją Rosyjską w przypadku niepowodzenia sojuszu Polski ze Stanami Zjednoczonymi na wzór stosunków USA z Państwem Izrael. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że jeden z trzech liderów Konfederacji po raz kolejny tuż przed wyborami sabotuje swoimi wypowiedziami polityczny twór, który współtworzy. 


Prowadzący rozmowę Witold Jurasz zadał pytanie, czy to dobrze, że wojska amerykańskie stacjonują w Polsce? Janusz Korwin-Mikke zdecydowanie sprzeciwił się temu faktowi twierdząc, że obecność amerykańskich wojsk łamie porozumienie, na mocy którego Rosja wyraziła zgodę na wstąpienie Polski do NATO. Polityk dodał, że Federacja Rosyjska uzyskała gwarancję dot. nierozmieszczania sił NATO na terenie Polski. Odnosząc się do ostatnich lat wspólnych ćwiczeń wojskowych Korwin-Mikke stwierdził, że siły amerykańskie ćwiczą tylko "ewakuację do Niemiec". Lider Konfederacji powiedział, że w przypadku kiedy nie jest możliwe zawarcie dwustronnego sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi na wzór współpracy USA - Izrael,


"Polska powinna zawrzeć sojusz z Rosją"

Janusz Korwin-Mikke wyraził w takim przypadku chęć opuszczenia nie tylko NATO, ale także UE, dodając jednocześnie, że "...niekoniecznie należałoby od razu wchodzić do strefy rublowej". 


Trudno nie odnieść wrażenia, że wywiad dla Storytel na 10 dni przed wyborami, w którym Janusz Korwin-Mikke proponuje sojusz z Rosją, jest kolejnym sabotowaniem politycznego tworu przez tego polityka. Przypomnijmy, że we wrześniu Piotr "Liroy" Marzec przytoczył dyskusję z Januszem Korwin-Mikke, w której na zadane pytanie o poparcie w konflikcie Rosja vs Polska, lider Konfederacji wyraził poparcie dla Rosji. W wyborach do Europarlamentu w 2019 roku na listach Konfederacji pojawiła się kandydatka Lilija Moshechkova, która nie tylko była w bliskich relacjach z motocyklowym gangiem Putina Nocnymi Wilkami, ale także broniła pomników Armii Czerwonej. Moshechkova była częstym gościem rosyjskiej telewizji występując w niej jako ekspertka do spraw polskich. Z kolei 26 kwietnia będąc gościem wRealu24, Janusz Korwin-Mikke wyraził przekonanie jakoby armia rosyjska była "naszym obiektywnym sojusznikiem" w przypadku wojny między Ukrainą a Polską. W maju br. lider partii Korwin powiedział, że: 

"Prezydent Putin jest prawicowcem, to jest oficer KGB, on o żadnej demokracji czy socjalizmie nie chce słyszeć."

Przypomnijmy, że w ostatnim sondażu Kantar z 26 września Konfederacja uzyskała 7%. Wcześniej w sondażu Social Changes z 22 września ugrupowanie Janusza Korwin-Mikke uzyskało 7,5%.

Źródło info: Onet.pl / Storytel / korwin-mikke.pl / Youtube / ewybory.eu
Źródło foto: screen, YT /  Kremlin.ru [CC BY 4.0], via Wikimedia Commons
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.