Header Ads

Londyn: Eko-terroryści aresztowani podczas policyjnych nalotów przed zaplanowanym protestem. [Video]


Londyńskie służby aresztowały dziesięciu eko-terrorystów z Extinction Rebellion przed zaplanowanym na dwa tygodnie protestem w centrum stolicy Wielkiej Brytanii. Metropolitan Police potwierdziła, że siedem kobiet i trzech mężczyzn zostało w sobotę aresztowanych pod zarzutem spisku mającego na celu spowodowanie potężnych uciążliwości w centrum miasta. 

Aresztowania eko-terrorystów miały miejsce na Cleaver Street, po tym jak oficerowie przedarli się do byłego budynku sądu hrabstwa Lambeth, w którym protestujący przechowywali zapasy na dwa tygodnie protestu. Członkowie Rebellion stwierdzili, że policja skonfiskowała sześć pojazdów, a także przenośne toalety, altany i torby z jedzeniem. Grupa aktywistów planuje zamknąć drogi wokół Westminster i zorganizować spotkanie na lotnisku London City w ramach światowych protestów środowiskowych, które mają rozpocząć się od poniedziałku. Protesty mają doprowadzić do zakłóceń w centrum stolicy w ramach "międzynarodowego buntu" na całym świecie, wzywającego do podjęcia pilnych działań w związku z nagłymi zmianami klimatu i dzikiej przyrody. Oczekuje się, że oprócz wielu departamentów rządu, eko-terroryści skierują się ku popularnym obszarom stolicy, w tym Trafalgar Square, Lambeth i Westminster Bridges oraz ku budynkom parlamentu. 

Extinction Rebellion
Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni w protestach weźmie udział nawet 30 000 osób, co czyni je pięć razy większymi niż protesty, które spowodowały poważne zakłócenia w Londynie w kwietniu. Organizacja Extinction Rebellion wezwała członków społeczeństwa do wsparcia ich akcji przedmiotami - zamiennikami wobec tych, które skonfiskowała brytyjska policja. 

„Ta eskalacja taktyk wyprzedzających przez rząd i policję jest znakiem, że jesteśmy słyszani i uznawani za znaczący ruch. Prosimy, aby rząd skoncentrował swoją uwagę i zasoby na reagowaniu na kryzys klimatyczny i ekologiczny, który zagraża nam wszystkim. Rząd może przejąć nasze struktury, ale pozostajemy zdecydowani w przygotowaniach do buntu. Wzywamy rebeliantów, by pozostali elastyczni, kreatywni i radośni, bez względu na to, co się nam przedstawi.” - przekazali eko-terroryści.

Metropolitan Police poinformowała: 

„The Met zdaje sobie sprawę z szeregu planowanych demonstracji i protestów Extinction Rebellion, które rozpoczną się w poniedziałek, 7 października -  przez okres do dwóch tygodni, i które mają odbyć się w wielu centralnych lokalizacjach Londynu. Met przygotowuje się do tego protestu od kilku tygodni. Operacja policyjna będzie proporcjonalna do zrównoważenia prawa do pokojowego protestu, przy jednoczesnym zapewnieniu, że zakłócenia społeczności zostaną ograniczone do minimum. Oficerowie z całej Met zostaną rozmieszczeni w celu wsparcia operacji porządku publicznego, zrównoważonej przeciwko nadzorowaniu reszty Londynu.”


Służby odmówiły komentarza na temat konkretnych zarzutów o zatrzymanie z wyprzedzeniem. Eko-terroryści zdołali zalać się sztuczną krwią, kiedy próbowali użyć wozu strażackiego do pokrycia jednego z budynków rządowych sztuczną krwią w zeszły czwartek. Jednak popisy marketingowe poszły bardzo źle, gdyż działacze źle ocenili ciśnienie węża pożarowego, co sprawiło, że sztuczną krwią pokryli siebie i drogę. Mówi się, że grupa znana jako Animal Rebellion planuje kampanię „akcji bezpośredniej”. Ma ona być ukierunkowana na londyńskie place i departament rządowy w ramach tak zwanej „rewolucji ludowej”. Członkowie Animal Rebellion „zajmą” zarówno targi Smithfield, jak i Billingsgate, gdzie wiele londyńskich restauracji i dań na wynos pozyskuje mięso i ryby. Eko-terroryści w przyszłym tygodniu chcą zablokować Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wsi (Defra), a także obiekty należące do Cargill i JBS, dwóch największych brytyjskich firm mięsnych. Według informacji służb, aktywiści chcą atakować biura Red Tractor, systemu gwarancji, który poświadcza, że ​​brytyjskie mięso zostało pozyskane w sposób odpowiedzialny.Źródło info: ScottishSun
Źródło foto: screen, YT

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.