Header Ads

Grzegorz Braun w TVP Info: "Kompromis aborcyjny stawia nas na poziomie III Rzeszy Adolfa Hitlera."


Po wielu latach nieobecności w Telewizji Publicznej gościem sobotniego programu "Minęła 20" był Grzegorz Braun, poseł Konfederacji. Reżyser-dokumentalista był pytany m.in. o kwestię dostępu do aborcji w Polsce. Braun zaznaczył, że tylko Konfederacja poza dobrymi chęciami ma także wolę zmian. Według niego, stoimy przed wyborem jaka będzie Polska i czy cywilizacja łacińska utrzyma się na naszym terytorium. Podkreślił, że kompromis aborcyjny stawia nas na poziomie III Rzeszy Adolfa Hitlera, gdzie prawo pozwalało na zabijanie nie wszystkich, a tylko niektórych dzieci. 

Red. Klarenbach na początku audycji zapytał świeżo upieczonego posła z Podkarpacia o pierwszy krok Konfederacji w nowej kadencji, na co Grzegorz Braun odpowiedział, że będą chcieli zacząć:

"Od Szczęść Boże w ciężkiej pracy. (...) Życie ludzkie, suwerenność państwa, bezpieczeństwo wiary, normalnej rodziny i własności - to są rzeczy, w których - przykro to stwierdzić - tylko Konfederacja mówi jasnym, czystym głosem bez wymówek i bez niedomówień. I ten głos Państwo usłyszycie w Sejmie."

W dalszej części programu red. Klarenbach próbował narzucić temat znaczenia płci w Sejmie, jednak Grzegorz Braun szybko zauważył, że poza tzw. michałkami, są tematy poważne jak np. roszczenia żydowskie, wobec których władza wkłada głowę w piasek. Podkreślił, że miała być ustawa, która raz na zawsze ucięłaby tę kwestię. Przypomniał, że w obozie rządowym pojawiły się zapowiedzi, jednak dopiero po nagłośnieniu tematu przez Konfederację. Będąc legalistą Grzegorz Braun po raz kolejny, na antenie TVP Info, dopominał się o uchwalenie odpowiedniego aktu prawnego. 


Z kolei będący w studiu w Warszawie Artur Soboń z Prawa i Sprawiedliwości zaatakował Konfederację twierdząc, że to "demonstracja twardych poglądów narodowych", które nic nie znaczą. Podkreślił, że w kwestii roszczeń żydowskich nic nie będzie się działo, bo po pierwsze jest jednoznaczne stanowisko Rządu RP, a po drugie dlatego, że to są kwestie uregulowane w prawie międzynarodowym. Stwierdził, że w przeciwieństwie do opozycji, Prawo i Sprawiedliwość prowadzi politykę skutecznie i realnie. 

Na zakończenie rozmowy red. Klarenbach wyraził chęć ponownego zaproszenia Grzegorza Brauna, tym razem do studia TVP Info w Warszawie, a nie - jak dzisiaj - w Rzeszowie.  

Źródło info: TVP Info
Źródło foto: screen, TVP Info

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.