Header Ads

Dziennikarz z RPA: Wsadźmy Janusza Walusia w pierwszy dostępny lot do Polski i zamknijmy tę sprawę!


Słowa, które nikt z południowoafrykańskich dziennikarzy nie odważy się napisać, w końcu padły - choć jak sam przyznaje Colin Bosman z Newlands - padły za późno. W liście jaki pojawił się na stronie iol.co.za dziennikarz zauważa, że Janusz Waluś jest nielegalnie przetrzymywany w więzieniu tylko ze względu na mściwość Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej i wdowy po zamordowanym Chrisie Hanim. Stwierdził, że stanowisko wyżej wymienionych ma wpływ na sądy w RPA, które podporządkowują się ich zachciankom. 

"Nie ma sensu trzymać Walusia w więzieniu. Dalsze więzienie nie służy już żadnemu innemu celowi poza zemstą i próbą zmuszenia już rozbitego człowieka do czołgania się i błagania o przebaczenie." - napisał Bosman. 


Dziennikarz zauważył, że Waluś został po prostu wciągnięty w istniejące wówczas szaleństwo, a SACP nie jest sądem, ale stroną procesu dot. zwolnienia Polaka. 

"Oto podsumowanie: Większość ludzi nie chce Janusza Walusia w naszym kraju. Nie chcemy go karmić i ubierać na koszt państwa. Chcemy zobaczyć jego plecy. Nie jest jednym z nas, ale obcym obywatelem, który został zindoktrynowany w przekonaniu, że komunizm jest zły. Historia pokaże, że Waluś mylił się na wszystkich frontach, ale historia będzie też nas surowo osądzać za kopanie człowieka, który już jest na kolanach. Wsadźmy Janusza Walusia w pierwszy dostępny lot do Polski i zamknijmy tę sprawę!" - napisał Bosman. 

Źródło info: iol.co.za
Źródło foto: AP, screen, YT

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.