Header Ads

Trump: Żydzi głosujący na Demokratów wykazują "wielką nielojalność"


Prezydent Donald Trump we wtorkowym przemówieniu podczas spotkania w gabinecie owalnym z prezydentem Rumusem Klausem Iohannisem w ostrych słowach skierował się do Żydów popierających Partię Demokratyczną. Jak powiedział: "Myślę, że każdy przedstawiciel narodu żydowskiego, który głosuje na demokratę, wydaje mi się, że pokazuje albo całkowity brak wiedzy, albo wielką nielojalność.". Jeden z amerykańskich sondaży wykazał, że 76-79 procent Żydów głosowało na Demokratów w wyborach w listopadzie 2018. 

Rząd Izraela w zeszłym tygodniu odmówił wstępu dwóm muzułmańskim kongresmenkom, które miały wziąć udział w niedzielnych protestach przeciwko Państwu Izrael. Ustawa z 2017 roku uprawnia państwo do odmowy wjazdu działaczom wszelkich ruchów antyizraelskich. Donald Trump zapytany przez dziennikarza o ten ruch Izraela, powiedział:

"Powinieneś zobaczyć, co cztery z nich powiedziały o Izraelu w ciągu ostatnich kilku lat."

Trump oficjalnie poparł decyzję o niewpuszczeniu na teren Izraela dwóch amerykańskich kongresmenek. Prezydent USA dodał, że nie zaprzestanie pomocy dla Państwa Izrael. 

Halie Soifer, dyrektor wykonawcza Żydowskiej Rady Demokratycznej Ameryki, potępiła komentarze Prezydenta USA o "nielojalności". 

"Jeśli chodzi o Izrael, to Trump powtarza swoją podwójną lojalność, która jest formą antysemityzmu. Jeśli chodzi o to, że Żydzi są wobec niego lojalni, to Trump potrzebuje kontaktu z rzeczywistością."

Tymczasem Republikańska Żydowska Koalicja broni Prezydenta USA:

"Prezydent Trump ma rację. Wykazuje dużą nielojalność wobec siebie osoba, która chroni / ośmiela ludzi nienawidzących was z powodu waszej religii. Republikanie kiedy rzadko stykają się z antysemityzmem swoich członków, zawsze działają szybko i zdecydowanie, aby ich ukarać i usunąć."Źródło info: JTA
Źródło foto: Alex Proimos from Sydney, Australia [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons / Shealah Craighead [Public domain], via Wikimedia Commons /

loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.