Header Ads

Kard. Arinze do Papieża Franciszka o migrantach: "Ilu możesz przyjąć? Pomóżmy im w domu!"


Nigeryjski kardynał Francis Arinze w wywiadzie udzielonym dla Catholic Herald, ostrzegł Kościół i Zachód przed niekontrolowaną falą migracji ludzi z biedniejszych regionów świata. Były prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w Watykanie powiedział: "Nie oszukuj młodych, pieniądze nie rosną w Europie na drzewach. Europa i Ameryka mogą być bardzo pomocne nie zachęcając młodych ludzi do przyjazdu tak, jakby znaleźli raj w Europie, gdzie rosną pieniądze na drzewach, ale zachęcając do pomocy swoim krajom."

"Każdy rząd - kontynuował 87-letni kardynał - musi zrozumieć, ile osób może zaakceptować. Nie tylko przyjąć, ale dać mieszkanie, pracę, zapewnić integrację kulturową. Krótko mówiąc, aby tak było, recepcja musi zostać przekształcona w integrację, a nie tylko w wyzysk. "

Kardynał utrzymuje, że kraje, które tracą młodość, tracą ludzi, którzy mogliby budować przyszłość tego narodu. W 1967 roku Arinze został uchodźcą podczas wojny domowej w Nigerii i nauczył się jednej lekcji:

"Lepiej jest pozostać na swojej ziemi - kraju, mieście, obszarze - i tam pracować. Ogólnie rzecz biorąc, nie możemy odmówić nikomu prawa do poszukiwania innego terytorium, na którym będzie mieć więcej pokoju, a nawet więcej edukacji, kultury lub możliwości gospodarczych...ale wszyscy migranci muszą zadać sobie pytanie: "Jaka jest ich przyszłość: praca, życie rodzinne, kultura, religia?" Pomyśl o tym wszystkim, o czym należy pamiętać, kiedy wspominamy słowo migrant. Musimy jednak podziękować tym, którzy są mili dla migrantów, tym, którzy ich przyjmują. Według Biblii to jest nauczanie Chrystusa. Bez utraty z pola widzenia wcześniejszych rozważań." - powiedział kard. Arinze. 

W kwietniu 2019 roku inny duchowny kard. Robert Sarah w ostrych słowach przeciwstawił się promowaniu masowej migracji jako ewangelicznego nakazu. Jak powiedział: „Współczesne masowe ruchy migracyjne są nową formą niewolnictwa, z którą Kościół w żadnym wypadku nie może współpracować”. 
Źródło info: liberoquotidiano.it / Catholic Herald / PCH24
Źródło foto: At commons.cathopedia.org, User Name: Padre Mimmo Spatuzzi [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons / Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0 [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons / Commander, U.S. Naval Forces Europe-Africa/U.S. 6th Fleet [Public domain], via Wikimedia Commons
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.