Header Ads

Richard Gere nawołuje Europę do przyjmowania migrantów. Salvini odpowiada: "Sprowadź migrantów do Hollywood"


W ostrym tonie Matteo Salvini odniósł się do nawoływania przez Richarda Gere do przyjmowania migrantów. Wicepremier Włoch kpiąco zasugerował, żeby aktor przyjął migrantów z Morza Śródziemnego do swoich willi w Hollywood. Gwiazda "Pretty Woman" poczuła na własnej skórze gniew włoskiego ministra spraw wewnętrznych po wizycie na statku "Open Arms", który utknął na środku morza odkąd osiem dni temu przyjął na swój pokład ponad 120 migrantów "uratowanych" z prowizorycznych tratw i pontonów. 

69-latek wezwał włoski rząd do "zaprzestania demonizacji ludzi" i porównał sytuację do politycznego podejścia przyjętego przez prezydenta USA Donalda Trumpa w odniesieniu do migrantów szturmujących południowe granice Stanów Zjednoczonych. Kiedy reporter zwrócił uwagę Salviniego na słowa Richarda Gere, ten odpowiedział:

"Zgubiłem się. Mam nadzieję, że ma opaleniznę, że czuje się dobrze, ale nie sądzę, żeby coś mu umknęło, więc udanej podróży."

Pozornie zaintrygowany nieoczekiwanym zaangażowaniem aktora, lider Lega Nord wydał kolejne oświadczenie, w którym rozwiązał problem "Open Arms":

"Biorąc pod uwagę, że ten hojny milioner wyraża troskę o los migrantów z "Open Arms", dziękujemy mu. Może zabrać ich z powrotem do Hollywood swoim prywatnym samolotem. Wszystkich ludzi na pokładzie i wspierać ich w swoich willach. Dziękuję Richard!" - powiedział Salvini. 

Gere nie potwierdził czy przychyli się do sugestii włoskiego wicepremiera. 

Źródło info: Bloomberg / Twitter
Źródło foto: screen, Youtube /  English: Ministry of the InteriorItaliano: Ministero dell'interno [CC BY 3.0 it], via Wikimedia Commons

loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.