Header Ads

Marek Magierowski zaatakowany przez Żyda w Tel Awiwie


Polski ambasador, Marek Magierowski został fizycznie zaatakowany przez żydowskiego rasistę w Tel Awiwie. Napastnik miał wykrzykiwać "Polak, Polak". Dzięki zdjęciu, jakie ambasador Polski zdążył zrobić agresorowi, policja szybko aresztowała sprawcę napadu. 

Do ataku doszło we wtorek po południu w pobliżu polskiej ambasady w Tel Awiwie. Magierowski powiedział, że był przed budynkiem ambasady na Soutine Street, gdy nagle został fizycznie i werbalnie zaatakowany przez jednego mężczyznę. Oszołomiony ambasador powiedział, że wszystko, co mógł zrozumieć z krzyków, to "Polak, Polak". Udało mu się sfotografować mężczyznę i pojazd, którym się poruszał. Polskie przedstawicielstwo natychmiast złożyło skargę do izraelskiej policji, a Magierowski wystosował oficjalną skargę do MSZ. 

Szef izraelskiego MSZ, Meron Reuven, zalecił izraelskim służbom o priorytetowe potraktowanie tej kwestii i natychmiastowe nawiązanie kontaktu z polską ambasadą w kwestii bezpieczeństwa. 

Do ataku na Twitterze odniósł się Premier Mateusz Morawiecki:

"Rasistowski atak na polskiego ambasadora w Izraelu @mmagierowski jest sytuacją niedopuszczalną. Nie ma naszej zgody na jakiekolwiek akty ksenofobii, zarówno wobec dyplomatów, jak i pozostałych obywateli."

Źródło info: Twitter / ynet.co.il
Źródło foto:  Krokodyl [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons / English: Foreign and Commonwealth Office [OGL v1.0], via Wikimedia Commons

loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.