Header Ads

Ogromny sukces Polaka! Witold Bańka prezydentem Światowej Agencji Antydopingowej.


Minister sportu i turystyki w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego, Witold Bańka został wybrany na prezydenta Światowej Agencji Dopingowej. Brązowy medalista mistrzostw świata w Osace w sztafecie 4x400m wygrał rywalizację o stanowisko prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) z Marcosem Diazem, wiceministrem sportu Dominikany. 

Bańka obejmie urząd dopiero w listopadzie na Światowym Forum Antydopingowym w Katowicach, jednak w międzyczasie spędzi kolejne cztery miesiące w cieniu obecnego przewodniczącego Craiga Reediego, który będzie przygotowywał Bańkę do nowej roli. Polak to czwarty prezes w historii WADA i ostatni wybrany w sposób rotacyjny. 

Sukcesu Bańce pogratulował Premier RP Mateusz Morawiecki. 

"Ogromne gratulacje dla nowego prezesa WADA Witolda Bańki! Jestem przekonany, że Twój wybór i zaufanie, którym zostałeś obdarzony, będzie faktyczną dobrą zmianą oraz impulsem, którego światowy sport tak mocno dziś potrzebuje."


Pełniąc funkcję ministra, Witold Bańka był inicjatorem powstania Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA). Wiadomo, że  nie będzie mógł jednocześnie pełnić funkcji ministra w polskim rządzie i szefa WADA, dlatego w niedługim czasie możemy spodziewać się zmiany na stanowisku ministra sportu i turystyki w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. 

Źródło info: ESPN
Źródło foto:  Kancelaria Premiera from Poland [Public domain], via Wikimedia Commons
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.