Header Ads

Negacjonista Holokaustu odwiedzi Polskę. Poprowadzi wycieczkę po niemieckich obozach koncentracyjnych.


Brytyjski negacjonista Holokaustu, David Irving odwiedzi Polskę i będzie przewodniczył w podróży po niemieckich obozach śmierci. Dziewięciodniowe zwiedzanie, którego koszt to 3650 amerykańskich dolarów, obejmie Treblinkę, Sobibór, Bełżec, Majdanek, a także bunkier Adolfa Hitlera "Wilczy Szaniec" i siedzibę szefa SS Heinricha Himmlera. 

Irving już przyjmuje zgłoszenia na swojej stronie internetowej. Podróż po "kontrowersyjnych" - jak sam je nazywa - obozach śmierci ma mieć miejsce we wrześniu tego roku. W materiałach promocyjnych Brytyjczyk nazywany jest "ekspertem od Hitlera". Podobną wycieczkę po historycznych miejscach niemieckiej machiny zagłady prowadził w 2013 roku. 

Majdanek, czerwiec 1944

David Irving największą popularność zdobył opublikowanym w 1963 r. kontrowersyjnym bestselerem The Destruction of Dresden. W pracy tej podał m.in. poważnie zawyżoną liczbę ofiar brytyjskich nalotów bombowych na Drezno w lutym 1945. Pośród negacjonistów Irving jest prawdopodobnie jedyną osobą, której przez pewien czas udało się utrzymać w opinii publicznej reputację szanowanego, choć kontrowersyjnego pisarza historycznego. Irving jest uważany przez niektórych za ikonę obozu rewizjonistów Holocaustu, jednak od czasu wytoczenia powództwa przeciwko Deborah Lipstadt, był coraz bardziej osamotniony. David Irving został skazany przez sąd austriacki na karę trzech lat więzienia za głoszenie swoich tez. Po spędzeniu w więzieniu ponad roku został przedterminowo zwolniony.

Źródło info: The Times of Israel
Źródło foto:  unlisted [Public domain], via Wikimedia Commons / Goku122 [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons / Majdanek Museum [Public domain], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.