Header Ads

Braun w Tv Republika: "Kandydatka POPiSu wygrała. Powinniście być w skowronkach!" [Video]


Były kandydat na Prezydenta Gdańska, Grzegorz Braun w wywiadzie dla TV Republika stwierdził, że to działania aktualnego Premiera RP Mateusza Morawieckiego, a także przemilczenie warszawskich mediów doprowadziły do reelekcji obozu Aleksandry Dulkiewicz. Reżyser zauważył, że jak na kandydata, którego "w ogóle miało nie być", jego start i wyniki wyborów w Gdańsku to "fenomenalny sukces". Według Brauna wybory na Prezydenta Gdańska zostały "skręcone", o czym ma świadczyć wiele manipulacji jakie miały miejsce w minioną niedzielę. 

Pośród wspomnianych manipulacji Grzegorz Braun wymienił "nagminne wynoszenie kart do głosowania poza lokale wyborcze; przechowywanie pieczęci, które służą identyfikacji tych kart wyborczych, poza lokalami wyborczymi; przypadki głosujących nieboszczyków czy obłożnie chorych, którzy na pewno leżeli w szpitalu, a nie przyszli do komisji wyborczych". Mężowie zaufania KWW Grzegorza Brauna byli wyrzucani przed, a także po zamknięciu lokali. Pojawiły się doniesienia, że w niektórych lokalach po zamknięciu głosowania bez powodu zwlekano z otwarciem urny.  Braun w wywiadzie wspomniał o błędzie prawniczki i kandydatki na Prezydenta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz w zarejestrowaniu jej komitetu wyborczego. Jak podsumował "dyktuje do protokołu" z nadzieją, że Polacy zapamiętają przebieg tych wyborów. 


Na pytanie red. Gromadzkiego prowadzącego program "W Punkt" o odbiorze postaci Grzegorza Brauna przez Gdańszczan, były kandydat na Prezydenta Gdańska bardzo ciepło wyraził się o mieszkańcach Gdańska, którzy spotykając go na ulicach życzliwie i z sympatią odnosili się do niego. Jednocześnie zauważył:

"To tu w Warszawie, tutaj w tej telewizji etatowo robicie ze mnie ruskiego agenta, a Czerska i Wiertnicza robią ze mnie faszystę."

Wywiad dla Sputnika


Odnosząc się do zarzutu wywiadu jaki Grzegorz Braun udzielił rosyjskiemu Sputnikowi, reżyser powiedział, że rozmawia z tym z kim mu się podoba, tak jak obecnie rozmawia z redaktorem Tv Republika. Były kandydat na Prezydenta Gdańska zapewnił, że poważnie rozważyłby zaproszenie do "wywiadu rzeki" przez dziennikarzy tej stacji. Braun odniósł się do wspomnianego wywiadu, w którym wyartykułował potrzebę napisania relacji Polsko-rosyjskich na nowo. Według niego Polacy z pokolenia na pokolenie karmieni są "historią urojoną, historią zafałszowaną". Zaznaczył, że niestety także polscy patrioci w najlepszej wierze przejmują urojone wizje, które "bronią do upadłego". 


Zamach warszawsko-smoleński

Reżyser zapytany o wydarzenia z 10.04.2010r. zwrócił uwagę, że "w Jałcie i Poczdamie zasiadał nie tylko Józef Stalin". Przypomniał o tajemniczej wizycie amerykańskiego generała Davida Petraeusa w Warszawie na kilka dni przed 10 kwietnia. Gen. Petraeus był głównodowodzącym oddziałami USA w Iraku i Afganistanie. 30 czerwca 2011 roku został jednogłośnie powołany przez Senat Stanów Zjednoczonych na stanowisko dyrektora Centralnej Agencji Wywiadowczej. Według Brauna tak wysocy urzędnicy "nie mają czasu na odbieranie odznaczeń", a to oznacza, że w tamtym czasie wizyta Petraeusa była przejawem jakiejś ważnej operacji prowadzonej przez USA w Polsce. 

"Generał Petraeus jest w Stanach Zjednoczonych i o ile mi wiadomo żaden prokurator z Naczelnej Prokuratury Wojskowej nawet nie próbował go przesłuchać na tę okoliczność. Nawet nie poproszono o pomoc - w trybie pomocy prawnej - przesłuchania gen. Petraeusa tam w Stanach Zjednoczonych. Zamiast tego dostał jakieś tam polskie wyróżnienia bardzo wzruszające. Jeśli szukamy rozwiązania tej sprawy, szukajmy go szeroko i głęboko." 

Gen. David Petraeus

Braun porównał sytuację z wydarzeniami w Smoleńsku do zamachu na gen. Sikorskiego nad Gibraltarem. Zwrócił uwagę, że to "nasi bezalternatywni sojusznicy - Anglosasi" utajnili "akta Gibraltaru". Reżyser powiedział, że na ogłoszenie przez byłą Premier Beatę Szydło zawarcia paktu obronnego z Brytyjczykami, "ucieka z krzykiem". Według niego nie można podpisywać takich aktów z ludźmi, którzy do tej pory nie chcą nam powiedzieć prawdy o śmierci gen. Sikorskiego.   

"Rzecz w tym, żebyśmy nie wpuszczali naszych bliźnich, rodaków, Polaków w kolejny raz w ślepą uliczkę polityki sojuszy bezalternatywnych."


Misja w Parlamencie Europejskim


Grzegorz Braun odnosząc się do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego zaznaczył, że wchodzi "w tę grę" po to, aby od czasu do czasu - nie mając możliwości zmiany "magiczną różdżką" złego ustroju RP czy odczarowania Europy, aby "wróciła do swoich pięknych korzeni i czystych źródeł" -  móc coś powiedzieć.        

Źródło info: Tv Republika
Źródło foto: screen, YT Tv Republika / English: See OTRS ticket for details. [CC BY-SA 2.5], via Wikimedia Commons / Darren Livingston [Public domain], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.