Header Ads

Znamy nowego selekcjonera Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Został nim...


Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek - możemy przeczytać na stronie laczynaspilka.pl. Oficjalna prezentacja szkoleniowca odbędzie się 23 lipca o godzinie 12:30, a do tego czasu zarówno sam trener jak i PZPN nie będą udzielali dalszych komentarzy. 


Jerzy Brzęczek to były reprezentant Polski mający na koncie 42 mecze w biało-czerwonych barwach, w których strzelił 4 gole. Karierę klubową rozpoczynał od drużyny Olimpii Poznań, później przenosząc się do Lecha Poznań. W 1995 roku wyjechał z kraju do Austrii, gdzie grał kolejno w Tirolu Innsbruck i LASKu Linz. Przez dwa lata reprezentował barwy klubowe izraelskiego Maccabi Hajfy, by w 2000 roku powrócić do Austrii. Ostatnim jego klubem była Polonia Bytom, z którą pożegnał się po 9 rozegranych meczach w 2009 roku. 

Karierę trenerską rozpoczął na początku lutego 2010 roku w Rakowie Częstochowa. Po serii nieudanych meczów umowa z klubem została rozwiązana 3 listopada 2014, na prośbę głównego sponsora. 17 listopada 2014 roku został trenerem Lechii Gdańsk. Dnia 1 września 2015 roku został zwolniony. Od końca września 2015 trener GKS Katowice, 20 maja 2017, po przegranej w meczu z MKS Kluczbork i utracie szans na awans, podał się do dymisji. 11 lipca 2017 roku został trenerem Wisły Płock.

Źródło info: Łączy Nas Piłka / Wikipedia
Źródło foto:  See page for author [Public domain], via Wikimedia Commons / By Roger Gor (IMG_9903.JPG) [CC BY 3.0 ], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.