Header Ads

Walka tytanów boksu potwierdzona! Lewis vs Kliczko po 15 latach znowu w ringu!


Trudno w to uwierzyć, ale to prawda! Tytani boksu - Brytyjczyk Lennox Lewis i Ukrainiec Witalij Kliczko - ponownie staną naprzeciw siebie w ringu bokserskim. Planowany pojedynek będzie drugim starciem tych wojowników, jednak tym razem odbędzie się w innych okolicznościach niż ich pierwsze starcie, którego stawką było mistrzostwo świata w wadze ciężkiej (wtedy walka była reklamowana jako "Starcie Tytanów"). Zawodnicy pojawią się w ramach corocznego kongresu federacji World Boxing Council (WBC), odbywającego się od 30 września do 5 października w Kijowie. 

Walka ma się odbyć w słusznym celu w ramach aukcji charytatywnej. Na jakich warunkach i zasadach ten pojedynek będzie miał miejsce, to pozostaje nadal sprawą otwartą. 

Kliczko wielokrotnie próbował przekonać Lewisa do rewanżu, jednak Brytyjczyk zawsze odmawiał. Skończył karierę po pojedynku z Ukraińcem, który miał miejsce 21 czerwca 2003 roku. Jak powiedział dwa lata temu Bildowi:

"Właśnie osiągnąłem wszystkie moje cele: chciałem być niekwestionowanym mistrzem, zebrałem wszystkie ważne wtedy mistrzowskie pasy. W mojej epoce nie było niczego do udowodnienia."

15 lat temu Lennox Lewis nie był już zainteresowany dalszymi pojedynkami z braćmi Kliczko. Jak wyjaśnił:

"Byłem zdeterminowany, aby rzucić boks w tamtym czasie. Nawet walka z Witalijem nie była planowana, ale stacja HBO chciała ten pojedynek, więc wróciłem do boksu. W mojej najgorszej formie, nadal biję Witalija. Mój problem był prosty: musiałbym wtedy doprowadzić do rewanżu z Witalijem, a później Władimir byłby zdecydowany do pomszczenia brata. To byłoby za wiele walk jak dla mnie. Byłem już wtedy na drodze ku wyjściu poza zawodowy boks."

Witalij Kliczko w każdej chwili teoretycznie może wyzwać aktualnego mistrza świata WBC, Deontaya Wildera. Federacja WBC nadal uważa go za "Emerytowanego Czempiona". 

Źródło info: Bild
Źródło foto: screen, Youtube / ZDF


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.