Header Ads

"To kwestia życia i śmierci!". 15 000 białych rolników z RPA odnajdzie schronienie w Rosji. [Video]


Delegacja 30 południowoafrykańskich rodzin rolniczych przybyła do stawropolskiego okręgu rolniczego, podała Rossiya 1. Grupa opowiedziała o zmaganiach z brutalnymi atakami i groźbami śmierci w ich domach ze strony czarnej społeczności RPA. 

15 000 Burów, potomków holenderskich osadników w Afryce Południowej, planuje przenieść się do Rosji w związku z rosnącą falą przemocy wynikającą z rządowych planów wywłaszczenia ich ziemi. 

"To kwestia życia i śmierci - są ataki na nas. Doszło do tego, że politycy wywołują falę przemocy." - powiedział Adi Slebus. "Klimat tutaj [region Stawropola] jest umiarkowany, a ta ziemia jest stworzona przez Boga dla rolnictwa. Wszystko jest bardzo atrakcyjne."

Nowy rząd RPA, kierowany przez prezydenta Cyryla Ramaphosa, zobowiązał się do zwrotu ziem posiadanych przez białych rolników od XVII wieku w ręce czarnych obywateli tego kraju. Rząd zapowiedział, że planuje położyć kres temu, co nazywa spuścizną apartheidu, gdzie większość ziem Republiki Południowej Afryki wciąż znajduje się w rękach białej mniejszości. Grupy prawicowe zaalarmowały, że ta inicjatywa powoduje jeszcze bardziej zwiększoną przemoc wobec białych w RPA. Według danych grupy ds. praw mniejszości AfriFroum: 74 morderstwa na farmach i 638 ataków, głównie przeciwko białym rolnikom, miało miejsce w RPA w latach 2016-2017. 

Według Rossiya 1, rolnicy są gotowi wnieść swój wkład do dynamicznie rozwijającego się sektora rolnego w Rosji. Każda rodzina jest gotowa wydać 100 000 dolarów na dzierżawę ziemi. 

Rosja ma 43 miliony ha niewykorzystanej ziemi uprawnej, a ostatnio zaczęła rozdawać rosyjskim obywatelom wolne ziemie w celu uprawy roli. Program rozdawania ziemi, który rozpoczął się w 2014 roku, odniósł ogromny sukces. W 2010 roku pierwszym państwem, które zadeklarowało i przyjęło Afrykanerów, była Gruzja. Dziś potomkowie Holendrów chwalą sobie spokojne i bezpieczne życie w kraju ze stolicą w Tbilisi


Źródło info: Russia Today / Rossiya 1 
Źródło foto: By Johnnyhurst [CC BY-SA 3.0 ], from Wikimedia Commonsloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.