Header Ads

Joshua vs Povetkin już we wrześniu na Wembley.


Anthony Joshua doczekał się kolejnego przeciwnika, jednak nie będzie to jeszcze ten oczekiwany z najwyższej półki, czyli Deontay Wilder. Brytyjczyk najpierw musi zmierzyć się z Rosjaninem Alexandrem Povetkinem. Do pojedynku dojdzie na stadionie Wembley już 22 września. 

Mistrz WBA, IBF i WBO przetrze szlak wygraną z Povetkinem ku walce o mega pieniądze z posiadaczem tytułu WBC, Deontayem Wilderem - twierdzą eksperci sportowi BBC. Fani czekają na starcie z Wilderem, ale najpierw Joshua musi pokonać nie byle kogo. Povetkin jest złotym medalistą olimpijskim, który dotychczas w 35 pojedynkach przegrał tylko jedną walkę...z Władimirem Kliczką. Na koncie ma wygrane m.in. z Pricem, Takamem, Charrem czy Rahmanem. 

Anthony Joshua
Negocjacje Joshua z Wilderem zostały zaakceptowane przez WBA ponad dwa miesiące temu, jednak nie było porozumienia między zawodnikami. WBA wezwała Brytyjczyka do stawienia czoła obowiązkowemu pretendentowi - Povetkinowi. 38-latek jest wysoko oceniany we wszystkich czterech federacjach. 

Povetkin w maju 2016 roku miał zmierzyć się z Wilderem, jednak do walki ostatecznie nie doszło. U Rosjanina na początku roku wykryto meldonium. Jak argumentował wziął lek zanim stał się nielegalny, jednak amerykański sąd federalny orzekł inaczej. Na dodatek Alexander przeszedł także pozytywnie test na ostarynę. World Boxing Council początkowo wyrzuciła z boksu zawodowego Povetkina, następnie zmniejszyła zakaz do roku i nałożyła na niego grzywnę w wysokości 250 000 $. 

Alexander Povetkin
Rosjanin walczył już w Wielkiej Brytanii. W marcu pokonał po brutalnym nokaucie Davida Price'a w Cardiff. Sam został niebezpiecznie trafiony przez Brytyjczyka, jednak sędzia pozwolił mu dalej walczyć i wygrał ten pojedynek. Współpracował m.in. z Teddym Atlasem, ponieważ jego współpracownicy wpadli na pomysł, że Povetkin może być jak rosyjski Mike Tyson. 

O tym czy rosyjski Mike Tyson wygra pojedynek z pogromcą Władimira Kliczki, Anthonym Joshuą, przekonamy się już 22 września na stadionie Wembley. 

Źródło info: BoxRec / BBC
Źródło foto: By Seth Whales [CC BY-SA 4.0 or GFDL], from Wikimedia Commons / By Bill (Flickr: Anthony Joshua) [CC BY 2.0 ], via Wikimedia Commons / By Przemek Garczarczyk [CC BY 3.0 ], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.