Header Ads

Grupa CCC przejęła BMC Racing. Polski zespół w światowym peletonie.


Grupa CCC zdecydowała się przejąć amerykańską grupę zawodową BMC Racing. Jim Ochowicz ogłosił, że CCC przejmuje BMC, która po śmierci jej założyciela miała zakończyć działalność wraz z końcem sezonu. Kilku znakomitych zawodników, w tym Richie Port czy Rohan Dennis przenosi się do innych drużyn, Zespołu nie opuści inna gwiazda Belg Greg Van Avermaet, który już podpisał nowy kontrakt z grupą, nie mającej jeszcze oficjalnej nazwy na następny sezon. 

"Stworzymy zespół wokół Grega, będziemy wyglądać inaczej, będziemy czuć się inaczej i będziemy mieć kilku graczy na liście" - powiedział Ochowicz. 

Ochowicz potwierdził również, że zespół nie będzie miał lidera na Wielkie Toury w następnym sezonie. 

"Możemy zbudować wokół siebie porządną drużynę. Starzeję się, ale wciąż mam dużo ambicji, jestem naprawdę szczęśliwy. Weźmy kolejne wyścigi." - powiedział Van Avermaet. 

Ochowicz dodał, że nie jest to fuzja BMC Racing i obecnego zespołu CCC, ale podkreślił, że personel i część składu z prokontynentalnego teamu CCC Sprandi Polkowice, przeniesie się do nowego zespołu. Podkreślił także, że zespół nie miał sponsora rowerowego na 2019 rok. 


BMC Racing jest obsługiwana przez firmę Continuum Sports. Dariusz Miłek, właściciel i prezes CCC, dołączył do Ochowicza podczas konferencji prasowej w dzień wolny na TDF2018, i zaznaczył, że z niecierpliwością oczekuje, że jego marka stanie się częścią World Tour. 

"Jestem podekscytowany widząc partnerstwo CCC z Continuum Sports. Osiągnęliśmy najwyższy poziom kolarstwa, szukaliśmy okazji, aby dołączyć do World Tour i była to doskonała okazja, aby nawiązać współpracę z dobrze ugruntowanym i szanowanym zespołem, z Gregiem jako liderem zespołu." - powiedział Miłek w oświadczeniu. 

Ponieważ BMC nie miało sponsora tytularnego, Ochowicz szukał nowego. W ostatnich tygodniach wielokrotnie podkreślał, że nie ma ustalonego terminu na znalezienie nowego sponsora, a wielu pracowników już opuściło zespół. 

"Nie jest tajemnicą, że szukaliśmy nowego sponsora tytularnego na rok 2019 i cieszymy się, że możemy być tutaj dzisiaj na największym wyścigu kolarskim na świecie, aby ogłosić, że CCC jest sponsorem tytularnym Continuum Sports od 2019 roku. Prezes CCC Dariusz Miłek podziela tę samą pasję do kolarstwa, co nasza organizacja i razem możemy nadal budować zespół na dotychczasowym sukcesie." - powiedział Ochowicz w komunikacie prasowym. 

Źródło info: Cyclingnews.com


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.