Header Ads

Wilder: "Jestem gotowy na przybycie do UK na walkę unifikacyjną". Walka stulecia jeszcze w tym roku? [Video]


Mistrz WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder powiedział, że jest "gotowy, aby przyjechać do Wielkiej Brytanii" na walkę z posiadaczem tytułów mistrza świata federacji WBA, IBF i WBO - Anthony Joshuą. 28-latek w minioną sobotę pokonał w Cardiff jednogłośnie na punkty Nowozelandczyka Joseph'a Parker'a. Wilder zaznaczył, że jego drużyna jest gotowa na spotkanie z drugą stronę i "im szybciej, tym lepiej". Barry Hearn, prezes Matchroom Sport, który zajmuje się promocją Joshuy, powiedział, że negocjacje mogą rozpocząć się w tym tygodniu. Potencjalna walka stulecia Joshua - Wilder jest skomplikowana przez fakt, że Międzynarodowa Federacja Bokserska szykuję pojedynek między Dillian'em Whyte'm z Wielkiej Brytanii i Bułgarem Kubrat'em Pulev'em. Zwycięzca tego starcia stanie się obowiązkowym pretendentem do korony mistrza federacji IBF. Z kolei tryumfator  pojedynku Joshuy z Wilder'em byłby pierwszym w historii bokserem, który zgarnąłby wszystkie cztery główne tytuły wagi ciężkiej. Brytyjczyk po sobotnim zwycięstwie powiedział, że jest w "najbardziej potężnej" pozycji negocjacyjnej, a jego strona jest "poważna" w rozmowach. 

We wtorek do sobotniego tryumfu Anthony'ego Joshuy nad Nowozelandczykiem odniósł się najbardziej zainteresowany - Wilder: 

"Chcę pogratulować Anthony'emu Joshua jego wygranej w ostatnią sobotę. Tak się cieszę, że w końcu usłyszeliśmy od ciebie w sobotę, że chcesz walczyć ze mną w następnym pojedynku i chcesz, aby to wydarzyło się w Wielkiej Brytanii. Zgadzam się z tym wyzwaniem i jestem gotów przyjechać do Wielkiej Brytanii na następną walkę. Nie ma niczego ze strony zespołu Wilder'a, co uniemożliwiłoby mi zmierzenie się z tobą w następnej walce. W sobotę powiedziałeś także, że twoja drużyna jest gotowa do spotkania się z Shelly'm Finkel'em i Al'em Haymon'em, aby ta umowa została zrealizowana. Jesteśmy gotowi na natychmiastowe spotkanie z twoim zespołem. Daj nam znać kiedy - im szybciej, tym lepiej."W wywiadzie dla BBC Radio 5, ekspert Steve Bunce powiedział, że nie jest przekonany, aby do tej walki doszło w najbliższym czasie. Z kolei korespondent BBC - Mike Costello dodał, że Joshua musi udać się do Stanów Zjednoczonych, jeśli chce być "zapamiętany wśród wszystkich wielkich nazwisk". Specjalista od boksu, dziennikarz ESPN - Dan Rafael sceptycznie podchodzi do walki Joshua - Wilder. Jak zaznacza to naturalny kolejny kandydat do walki o mistrzostwo świata z sobotnim zwycięzcą, jednak tylko w idealnym świecie dojdzie do tego pojedynku w tym roku. Rafael zwraca uwagę, że promotor Eddie Hearn wysyła mieszane sygnały, jednocześnie wciąż obrażając współpracowników Wilder'a. Dziennikarz na łamach ESPN podaje czterech innych potencjalnych kandydatów dla pogromcy Władimira Kliczki - wśród nich znajdują się: Tyson Fury, Jarrell Miller, Dillian Whyte czy sobotni zwycięzca nad Brytyjczykiem David'em Price'm - Rosjanin Alexander Povetkin. 

Źródło info: BBC / ESPN
Źródło foto: screen, YTloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.