Header Ads

Justyna Kowalczyk zakończyła karierę. Przed nią nowe wyzwanie.

Justyna Kowalczyk ze złotym medalem w Vancouver 2010
Dwukrotna mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata - Justyna Kowalczyk - ogłosiła zakończenie kariery. Pochodząca z Limanowej sportsmenka od teraz będzie trenowała - wspólnie z Aleksandrem Wierietielnym - kadrę A polskich biegaczek. Przed czterokrotną mistrzynią morderczego Tour de Ski staje nie lada wyzwanie - tchnięcie sportowego ducha w słabo radzące sobie w ostatnich sezonach zawodniczki. Jak w wywiadzie dla TVN24 powiedział Tomasz Sikora, były biathlonista:

"W sportach zimowych na dzień dzisiejszy tylko Kamil Stoch może z nią rywalizować i może ją w przyszłości pobić. Chciałbym pogratulować i podziękować Justynie za to, że mogliśmy się z tych jej sukcesów i zwycięstw cieszyć."

Justyna Kowalczyk, Trondheim 2010
Ostatniego olimpijskiego sezonu Justyna Kowalczyk nie może zaliczyć do udanego. Polka nie wystartowała w Tour de Ski, a jej najlepsze miejsce w Pucharze Świata to 7. w norweskim Lillehammer. Sezon zakończyła na 54. miejscu w klasyfikacji generalnej, co było jej najgorszym miejscem od 15 lat. Lepiej radziła sobie poza PŚ - 17 marca wygrała maraton Birkebeinerrennet w Lillehammer, z kolei pod koniec 2017 roku wygrała zawody sprintu stylem dowolnym oraz 10 km stylem klasycznym w Pucharze Kontynentalnym w Szczyrbskim Jeziorze. Najlepszym miejscem na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang było 7. w sprincie drużynowym stylem dowolnym, w którym wygrały reprezentantki Stanów Zjednoczonych. 

Justyna Kowalczyk ostro trenuje do nowej roli trenerki polskich biegaczek. Pozostaje tylko czekać do następnego sezonu na efekty duetu Kowalczyk / Wierietielny. 
Źródło info: TVN24 / Wikipedia
Źródło foto:  By Medal_for_2010_Olympics_Women's_30K_cross-country.jpg: Iwona Erskine-Kelliederivative work: Tabercil [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons / By Tor Atle Kleven from Trondheim, Norway [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commonsloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.