Header Ads

Szwecja: Niezależna Muzułmańska Szkoła zmusza do segregacji płci w autobusie. [Video]

Niezależna Muzułmańska Szkoła Al-Azhar na przedmieściach Sztokholmu zmusza do segregacji płci swoich uczniów podczas jazdy autobusem. Dziewczynki są zmuszane wsiadać tylnymi drzwiami, podczas gdy chłopcy wsiadają przednimi. 

Reporterka szwedzkiej TV4 Helena Gissen pokazała segregację w swoim reportażu. Szkoła posiada własny szkolny autobus, który codziennie rano odbiera uczniów uczestniczących w zajęciach w przedszkolu i szkole podstawowej. Na zdjęciach można zobaczyć jak dziewczęta wsiadają tylnymi drzwiami, a wszyscy chłopcy przednimi. Reportaż wyraźnie pokazuje jak pracownicy szkoły dzielą uczniów według płci. Reporterka śledziła autobus kilka razy i za każdym sytuacja się powtarzała. Kiedy Gissen skonfrontowała fakty z dyrektorem szkoły Hussein'em Ibrahim'em, ten zagroził wezwaniem policji w związku z zachowaniem dziennikarki stacji TV4. Devin Rexvid, doktorant na Uniwersytecie w Umea, powiedział Expressen, że Al-Azhar i ich autobus można porównać do wydarzeń w Alabamie w Stanach Zjednoczonych w 1950 roku, gdzie czarni musieli siedzieć z tyłu autobusów, a biali z przodu. 

Program TV4 zajmuje się obecnie także samozwańczą policją islamską na przedmieściach Sztokholmu, która przestrzega muzułmańskiej moralności. Tak naprawdę nęka kobiety, które nie podążają w swoich zachowaniach za zasadami Islamu. Zabraniają picia wina na balkonie lub posiadania psa, który jest postrzegany za "brudne" zwierzę. 31-letnia Szwedka - Marie - powiedziała dziennikarzom, że czuje się zagrożona po tym, jak islamska policja rzucała w nią i jej psy kostką brukową krzycząc, że należy spalić jej czworonogi. 

Źródło info: Expressen / TV4 / Friatider.se 
Źródło foto: TV4


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.