Header Ads

Sztokholm: 5 seksualnych napaści jednej nocy, w tym gwałt.

W nocy z soboty na niedzielę sztokholmska policja otrzymała w sumie pięć zgłoszeń dotyczących gwałtu i usiłowań gwałtów. Pierwsze zawiadomienie miało miejsce o 22:25 i dotyczyło wyspy Kungholmen. Samotny napastnik zaatakował kobietę próbując ją zgwałcić. Z kolei wczesnym rankiem o 05:00 w niedzielę w miejscowości Upplands Väsby w regionie stolicy Szwecji inna kobieta została zgwałcona. Policja musiała zająć się jeszcze co najmniej trzema przypadkami. 


Świadek zdarzenia na Kungholmen powiedziała policji, że widziała mężczyznę, który szedł za kobietą. Nagle skoczył na nią od tyłu, ale dzięki innym ludziom do gwałtu nie doszło. Jak podkreśla Carina Skagerlind, rzecznik policji w Sztokholmie "w żadnym wypadku nie jest to niezwykłe wydarzenie". Próby gwałtów  miały miejsce na Kungsholmen (22:25),w Taby (0:22), w dzielnicy Bandhagen (03:04) i w Rönnige (ok. 04:00). 

Kobieta w Taby została rozebrana przez dwóch mężczyzn w rowie. Zdarli z niej ubranie, ale nagle przerwali, nie wiadomo dlaczego. Kobiecie udało się uciec, a patrol policji został powiadomiony o wydarzeniu przez jej męża. 

Policja nie chce udzielać szczegółowych informacji dotyczących zdarzeń z minionego weekendu. Nadal nie złapano sprawców gwałtów i usiłowań. Nie jest jasne co stało się ze sprawcą napaści na Kungholmen, ale rzecznik policji podkreśla, że "Nikt nie jest w areszcie". 

Źródło foto: Brottscentralen
Źródło info: Mitti.se / Expressen.se


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.