Header Ads

Nosisz swastykę? Dostajesz bilet za darmo. Kontrowersyjny pomysł niemieckiego teatru. [Video]


Wobec niemieckiego teatru w południowych Niemczech, w Konstanz, prowadzone jest śledztwo w związku z aferą dot. swastyki. Zgodnie z twierdzeniami skarżących teatr obiecywał bezpłatne bilety dla klientów, którzy noszą swastykę podczas prowokacyjnej sztuki "Mein Kampf Adolfa Hitlera". Teatr w Konstanz oferuje kontrowersyjną ofertę na nadchodzące przedstawienie: ludzie wybierający się na spektakl mogą albo zapłacić za wejście, albo otrzymać bilet za darmo, jeśli zgodzą się nosić swastykę na widowni. Widzowie, którzy zdecydują się zapłacić za bilet, zostaną poproszeni o umieszczenie Gwiazdy Dawida "na znak solidarności z ofiarami nazistowskiego barbarzyństwa" - zgodnie z twierdzeniami teatru. 


Premiera spektaklu symbolicznie przypada na urodziny twórcy nazistowskich Niemiec - 20 kwietnia. Według mediów, w których wywiadu udzielił rzecznik prasowy prokuratury, złożono wiele skarg przeciwko placówce w związku z bezpłatną ofertą biletów. Podczas gdy publiczne pokazywanie swastyki i innych symboli nazistowskich jest zabronione w Niemczech, prokuratorzy zdecydują, czy promocję można uznać za wolność działalności artystycznej - podaje DW. 

Lokalne Towarzystwo Niemiecko-Izraelskie i Towarzystwo Judaistyczno-Chrześcijańskie opisały ofertę we wspólnym liście jako "bez smaku", wzywając społeczeństwo do bojkotu sztuki. 

"Istnieje trzecia opcja - możesz nie kupować biletu" - czytamy w oświadczeniu. 

Tymczasem reżyser spektaklu, Serdar Somoncu i reżyser teatru Christoph Nix, bronią tego pomysłu, twierdząc, że nie jest to chwyt reklamowy. Źródło info: Russia Todayloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.