Header Ads

Zobaczyła film o traktowaniu psów w Korei Płd. Emocjonalna reakcja mistrzyni olimpijskiej.


Podczas przedolimpijskiej wizyty w szwedzkiej telewizji Expressen TV, obecna mistrzyni olimpijska na 15 km, Charlotte Kalla podzieliła się swoimi odczuciami po obejrzeniu filmu o okrutnym traktowaniu psów w Korei Południowej, która jest gospodarzem tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich. 

"Nigdy nie słyszałam, żeby psy były tak traktowane w Korei Południowej, to okropne. Nic o tym nie wiedziałam."

Na pytanie jakie były jej odczucia po obejrzeniu filmu powiedziała:

"To jest bardzo dziwne i okropne. To wcale nie było zabawne."

Sharon Ferguson, aktywistka z Korean Dogs napisała na swoim profilu na Facebooku:

"Charlotte Kalla jest pierwszą z gwiazd olimpijskich, która mówi o tym. Była na tyle odważna, aby obejrzeć film i mówić o nim w mediach. Charlotte, jesteś niesamowitą osobą. Powodzenia, zostaniesz mistrzynią w Pyeongchang. Ja i moi przyjaciele wspieramy Cię w 100 procentach."


Kiedy SportExpressen nawiązała kontakt z Sharon Ferguson, ta powiedziała, że akcja Kalli może mieć znaczenie. 

"Takie rzeczy to jedyny sposób, by sprawcy naprawdę zauważyli problem. Kiedy sportowiec taki jak Charlotte Kalla coś mówi i pokazuje taką reakcję, ludzie słuchają. Jestem pod wrażeniem jej, że poświęciła czas na obejrzenie filmu i pozwoliła sobie na ból. Ona jest silną kobietą. To wymaga odwagi. Jest nas bardzo dużo, którzy będą ją dopingować."
Mięso z psów to duży przemysł w Korei Południowej. Według niezależnych źródeł: istnieje ponad 17 000 gospodarstw, w których rocznie hoduje się ponad 2,5 mln psów. Mięso służy do produkcji żywności, szczególnie w okresie letnim, ale jest także wykorzystywane w alternatywnej żywności dla zdrowia. Uważa się, że mięso z psa dostarcza energii, pomimo, że nie ma na ten temat żadnych badań naukowych. Warunki hodowli psów są ostatnio przedmiotem ogromnej krytyki. 


Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL) tłumaczy w specjalnym oświadczeniu, że nie dysponuje środkami, które mogłyby być nakładane na suwerenne państwa, jednocześnie podkreślił, że główną misją i obowiązkiem MKOL jest "organizowanie igrzysk olimpijskich i zapewnianie sportowcom najlepszych możliwych warunków".

Źródło info: Expressen / Korean Dogs
Źródło foto: screen, Expressen


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.