Header Ads

5 ofiar, kilku rannych po ataku wyznawcy Islamu. ISIS przyznało się do zamachu. [Video]


Napastnik, który zamordował pięć kobiet opuszczających kościelne nabożeństwo w rosyjskim regionie Dagestanu, został zastrzelony przez policję po krótkiej wymianie ognia. Rosyjska agencja informacyjna Tass poinformowała, że morderca został zastrzelony przez policję po zabiciu czterech modlących się i zranieniu czterech innych w mieście Kizlyar, jednak jedna z rannych zmarła w trakcie operacji. Państwo Islamskie wzięło odpowiedzialność za przeprowadzenie egzekucji. 

Gdy otworzył ogień z myśliwskiego karabinu, Khalil Khalilov krzyczał "Allahu Akbar" zanim został zastrzelony przez policję w Kizlyar, mieście głównie muzułmańskim. Mrożący krew w żyłach film pokazuje brodatego 22-letniego napastnika idącego w stronę cerkwi w niedzielę i przerażoną uciekającą kobietę. ISIS twierdzi, że to jeden z jego "żołnierzy Islamu", który określił się mianem Khalil Daghestan i przeprowadził atak za pomocą własnej broni. Zdjęcia zrobione na miejscu zdarzenia pokazują ciało Khalilov'a, ubranego w wojskową odzież i noszącego nóż myśliwski z arabskimi napisami na czarnej pochwie. Obok jego zwłok leżą dwie ofiary pokryte białym całunem. 

Khalilov nie był karany, a jego nazwisko nie było znane policji ani tajnym służbom. Postrzegany jest jako "śpiący dżihadysta". Nie był wymieniany jako radykalny lub buntownik. Jednak film pokazuje jak składał przysięgę wierności w języku arabskim Państwu Islamskiemu. 

"Skończyliśmy mszę i zaczęłiśmy opuszczać kościół. Brodaty mężczyzna podbiegł do kościoła, wykrzykując "Allahu Akbar" zabił cztery osoby" - powiedział prawosławny duchowny o. Paweł - "Nosił karabin i nóż". 


Śledczy uważają, że napastnik użył broni tylko podczas ataków. 

Źródło info: Fox News / Daily Mail 
Źródło foto:   screen, YT


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.