Header Ads

Walia: Rada miejska skrytykowana za odmowę wywieszenia tęczowej flagi!


Rada hrabstwa Carmarthenshire stała się przedmiotem krytyki za odmowę wywieszenia tęczowej flagi przed swoją siedzibą podczas "Miesiąca Historii LGBT". Rada twierdzi, że powieszenie flagi "nie mieści się w obecnie prowadzonej polityce". Miejscowy radny, Andre McPherson nie krył rozczarowania:

"Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że będzie ciężko powiesić flagę w hrabstwie."

McPherson, który zgłosił wniosek, powiedział, że nie chce, aby ludzie ze społeczności LGBT czuli się wyobcowani. Pride Cymru, organizacja charytatywna promująca eliminację dyskryminacji, określiła decyzję jako "rozczarowującą". "LGBT History Month" odbywa się co roku w lutym i ma na celu promowanie równości i różnorodności poprzez zwiększenie widoczności homoseksualistów, biseksualistów i transgenderów. Wiele państwowych organów, w tym rady hrabstw i siły policyjne poparło wywieszenie flagi przed swoimi siedzibami przez cały miesiąc. Rada Carmarthenshire skierowała tę kwestię do swojej Constitutional Review Working Group (CRWG), która zdecydowała, że flaga nie powinna być wywieszona. Przewodniczący Rady, Emlyn Dole twierdzi, że urzędnicy wspierają społeczność LGBT. Dodał jednak, że:

"Rada ma ugruntowaną politykę w zakresie wywieszania flag przed głównymi budynkami cywilnymi w Carmarthen, Llanelli i Ammanford. Ponieważ wniosek nie mieści się w obecnej polityce, przekazujemy radzie, że sprawa powinna zostać skierowana do politycznie wyważonej grupy celem wyjaśnienia."

Dokładne zasady polityki Rady dotyczące wywieszania flag są niejasne, ponieważ władze wywiesiły tęczową flagę w czerwcu 2016 roku, po zabójstwie 49 osób w nocnym klubie na Florydzie. CRWG uznała jednak, że zgoda na wywieszenie flagi jednej organizacji, mogłaby pociągnąć za sobą wnioski o wywieszenie kolejnych. Dole nalegał, aby decyzja nie została podjęta bez przemyślenia. 

"Mogę powiedzieć, że grupa przyjrzała się uważnie istniejącej polityce dotyczącej wywieszania flag i przeprowadziliśmy pełną i szczegółową debatę na ten temat. Rozpatrywaliśmy tę prośbę w kontekście prac, które władze już wykonały, aby promować równość dla wszystkich oraz potrzebę docenienia naszych pracowników i mieszkańców, niezależnie od ich orientacji seksualnej."Pride Cymru skrytykowała niezdolność rady do "twórczej interpretacji" polityki. Przewodniczący Lu Thomas powiedział:

"Carmarthenshire wydaje się jedyną radą w Walii, która odmówiła oznaczenia LGBT+ History Month."

Od tego czasu powstała internetowa petycja wzywająca Radę do zmiany polityki - wraz z wezwaniami do paradowania z własnymi flagami i ubrania się w tęczowe kolory w Carmarthen w sobotę rano. Rada stwierdziła, że polityka polega na tym, że jedynymi flagami, które są wywieszone przed miejskimi budynkami są flaga Walii, Union Jack i flaga Rady. 

Źródło info: Express.co.uk
Źródło foto: Google Maps /  By user:theodoranian (Own work) [GFDL or CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia Commonsloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.