Header Ads

Rafał Majka na dopingu? Oskarżenia prosto z Włoch.


W całych Włoszech nazwisko Rafał Majka wymieniane jest w kontekście afery dopingowej zespołu Altopack. La Gazzetta dello Sport donosi, że 28-letni Polak jest oskarżany przez byłego kierownika grupy o stosowanie nielegalnych substancji w trakcie swojej amatorskiej kariery. 

Majka w latach 2008-2010 jeździł we włoskich ekipach. Jedną z nich była Gragnano Sporting Club, prowadzona przez Elso Frediani'ego. Według włoskiej gazety Andrea Del Nista, dyrektor sportowy Altopack – Eppela, wyjaśnił, że Polak - w tym okresie - brał testosteron i hormon wzrostu. Stosowanie dopingu, według Del Nista, sprawiło, że żuchwa Majki stała się bardziej kwadratowa. 

Dochodzenie rozpoczęło się po śmierci 21-letniego Litwina, Linas'a Rumsas'a. La Gazzetta opiera swoje doniesienia na 114-stronnicowym dokumencie prawnym, który ma być dowodem, że wielu zawodników z ekipy było zmuszanych do stosowania dopingu. Rafał Majka odnosząc się do tych informacji stwierdził, że namawiano go na przyjmowanie "najgorszych rzeczy", jednak odmówił. 

Źródło info: WielerFlits.nl / Naszosie.pl
Źródło foto:  By youkeys (D71_5631_DxO) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.