Header Ads

Prof. Szczerski o słowach Prof. Zybertowicza: "Ja bym takich słów nie powiedział."


"Ja bym takich słów nie powiedział" - tak skomentował, w porannej rozmowie w RMF FM, słowa Prof. Zybertowicza - szef Gabinetu Prezydenta RP, Prof. Krzysztof Szczerski. W wywiadzie w piątkowym wydaniu "Polska The Times", Prof. Andrzej Zybertowicz powiedział, że "Antypolonizm w Izraelu bierze się z poczucia wstydu za bierność Żydów w czasie Holokaustu. To forma odreagowania."

Według Krzysztofa Szczerskiego, szefa Gabinetu Prezydenta RP, "ważne jest to co się realnie dzieje". Jak zauważył, Prezydent RP dr Andrzej Duda znalazł punkt równowagi i rozsądku pomiędzy dwoma skrajnościami - "załamującymi ręce" z jednej strony, a z drugiej "zachwyconymi samymi sobą".

W piątkowym wydaniu "Polska The Times" Prof. Zybertowicz zwrócił uwagę, że Żydzi nie rozliczyli się - w podobnym stopniu do Polaków - ze swoich kolaborantów. Doradca Prezydenta RP zaznaczył, że środowiska skorumpowane - a za takie uchodzi izraelska klasa polityczna - mogą posuwać się do łamania wszelkich zasad, co może stanowić pewną zasłonę do innych działań, które mogą nawet prowadzić do pogorszenia relacji z innym państwem. Prof. Zybertowicz przytoczył opinię niektórych o tym, że walka zbrojna Państwa Izrael z Palestyńczykami to "forma odreagowywania" za bierność Żydów podczas Holokaustu. Jak sam zauważył ludobójstwo dokonane przez Niemców i brak oporu ze strony środowisk żydowskich jest dla Żydów "potwornym upokorzeniem". Doradca szefa BBN wyraził stanowczy sprzeciw wobec rozgrywania Polski przez państwo położone nad Jordanem:
Jako Polak nie zgadzam się, by Izrael swoje rozrachunki z historią dokonywał kosztem naszego kraju. Gdyby jeszcze dyskusja toczyła się w sposób rzeczowy, można by rozmawiać o tym, gdzie jest prawda.

Źródło info: Polska The Times / RMF FM
Źródło foto: Screen, Youtube Fakty RMF, Republika TV


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.