Header Ads

Ozzy Osbourne: "Nie odchodzę na emeryturę". [Video]

Pół wieku po tym, jak Ozzy Osbourne rozpoczął karierę w Black Sabbath, a cztery dekady odkąd występuje solo, ponownie wyruszy w swoją - już ostatnią - światową trasę koncertową "No More Tours 2". 

"Czy to naprawdę 40 lat temu zacząłem solową karierę?" - zastanawia się głośno Osbourne. "Tak, myślę, że to prawda. To minęło tak szybko."Trasa koncertowa "No More Tours 2", to powrót piosenkarza po zapowiedzi emerytury na początku lat dziewięćdziesiątych trasą "No More Tours". Osbourne przez najbliższe dwa lata odwiedzi Meksyk, Amerykę Południową, Europę i Stany Zjednoczone. To właśnie w USA zagra swoje pierwsze koncerty w ramach trasy koncertowej, gdzie jako support wystąpi Stone Sour, amerykańska grupa muzyczna, założona w 1992 roku i wykonująca metal alternatywny. 

Artysta zaznacza jednak, że to nie koniec jego kariery:

"Nie przechodzę na emeryturę. To jest "No More Tours", więc nie robię już światowych tras, nadal będę koncertować, ale nie będę już robił tego przez sześć miesięcy. Chciałbym spędzić trochę czasu w domu. Doświadczyłem fantastycznych rzeczy, to była niesamowita podróż. Po prostu muszę trochę zwolnić."

Dodaje, że po latach nieobecności przy swoich dzieciach, chce być więcej dla reszty rodziny. Niedawno został dziadkiem. 

"Lubię być dziadkiem. Nie chcę przechodzić przez kolejne pokolenie Osbourne'ów, nie widząc ich dorastania."

Ozzy nie stracił zamiłowania do występów i obcowania z publicznością.

"Jeśli znasz koncerty Ozzy'ego Osbourne'a, wiesz, że nie stoję tam z kciukiem w moim tyłku. Jestem rock & roll'em. Im więcej zabawy mają fani, tym więcej ja jej mam."

Podczas trasy koncertowej legendzie rock'a będą towarzyszyć: gitarzysta Zakk Wylde, basista Blasko, perkusista Tommy Clufetos i klawiszowiec Adam Wakeman. Aktualnie Ozzy jest na etapie wybierania utworów na swoje najbliższe występy. 

"Muszę zrobić "Paranoid" i "Crazy Train". Chcę zrobić "Mama, I'm Coming Home" i "No More Tears". Mam dużo piosenek do wyboru. Myślałem o zrobieniu "Waiting for Darkness". To całkiem dobra piosenka, nigdy nie robiłem tego na scenie."


Odnosząc się do kariery z Black Sabbath, Ozzy powiedział magazynowi Rolling Stone, że wtedy był tylko piosenkarzem z zespołem Black Sabbath, a teraz jest Ozzy Osbourne. Dzięki temu ma większą kontrolę nad tym, co się dzieje. Po zakończeniu trasy ponownie skupi się na tworzeniu nowego albumu. Ma już nawet "osiem lub dziewięć dobrych pomysłów na piosenkę". 


"To jest to, co robię. To moja praca, a kiedy mówię: "To moja praca", to jest dla mnie pasja, to największa miłość, jaką kiedykolwiek miałem, będąc w zespole rockowym i grając dla ludzi, którzy przychodzą na koncerty."

Ozzy Osbourne podczas swojej trasy koncertowej nie ominie Polski. Już 26. czerwca pojawi się na koncercie w krakowskiej Tauron Arenie w ramach Impact Festival. 

Źródło info: Rolling Stone
Źródło foto:  By Harmony Gerber (Flickr: Ozzy Osbourne & Blasko) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons / By Kevin Burkett from Philadelphia, Pa., USA (Ozzy Osbourne in Philly) [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.