Header Ads

Masowy grób ofiar Jihadi John'a odnaleziony na pustyni w Syrii?

Ciała zakładników zamordowanych przez Jihadi'ego John'a mogą wkrótce zostać odnalezione przez zespół kryminalistyków, którzy odwiedzili zbiorową mogiłę w pobliżu Raqqa w Syrii. Wizyta ma miejsce po przesłuchaniu przez amerykańskich oficerów wywiadu, specjalizujących się w poszukiwaniu ciał zachodnich zakładników zamordowanych przez Państwo Islamskie, dwóch brytyjskich dżihadystów, którzy należeli do sławnej grupy terrorystycznej "Beatles".  

Amerykańscy funkcjonariusze przekazali, że 34-letni Alexanda Kotey i 29-letni El Shafee Elsheikh, którzy zostali schwytani przez siły kurdyjskie, dali śledczym "najlepszy przełom" w poszukiwaniach ciał. Uważa się, że Mohammed Emwazi - zabójca o imieniu Jihadi John - i Aine Davis to para, która była cześcią grupy o nazwie "The Beatles" ze względu na ich angielskie akcenty. Przesłuchiwani podali szczegóły dotyczące pochówku 44-letniego David'a Haines'a, 47-letniego Alan'a Henning'a, a także zamordowanych amerykańskich zakładników James'a Foley'a, Steven'a Sotlof'a i Peter'a Kassig'a. Dokładna lokalizacja nie jest ujawniana ze względów bezpieczeństwa. Obszar znajdujący się obecnie pod kontrolą Syryjskich Sił Demokratycznych, może być na celowniku ISIS. Identyfikacja dokładnej lokalizacji i szczątek osób może być trudna, ponieważ obszar zawiera wiele miejsc, w których pochowano dużą liczbę ofiar Państwa Islamskiego - donosi CNN. Grupa dżihadystów podjęła odpowiednie kroki, aby ukryć lokalizację kilka miesięcy temu. Przedstawiciele Pentagonu przekazali, że zespół "ekspertów sądowych i organów ścigania" zostanie rozmieszczony na terenie niedaleko Raqqa, dawnej stolicy Państwa Islamskiego. Anonimowy amerykański funkcjonariusz śledczy poinformował, że ujawnienie miejsc pochówku przez dwóch zakładników, może nie być wystarczającą wskazówką.

"Stany Zjednoczone chcą wysłać mężczyzn z powrotem do miejsc pochówku, aby mogli zlokalizować groby."

Sam Emwazi zginął podczas amerykańskiego nalotu w Syrii w 2015 roku, podczas gdy Kotey i Elsheikh, obaj z zachodniego Londynu, zostali schwytani przez wspierane przez Zachód syryjskie siły w zeszłym miesiącu, gdy uciekali do Turcji przebrani za uchodźców. 

Syryjskie Siły nie wiedziały, że dwaj Brytyjczycy byli częścią tej samej komórki prowadzonej przez Jihadi John'a, który zginął podczas ataku dronów w 2015 roku. Jednak po przesłuchaniu przez amerykańskich śledczych, okazało się, że byli oni ostatnimi dwoma członkami "The Beatles". Czwarty - Aine Davis - został skazany za bycie członkiem organizacji terrorystycznej i osadzony na siedem i pół roku w Turcji, w maju 2017 roku. 


Źródło info: Daily Mail
Źródło foto: screen, Youtubeloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.