Header Ads

USA: Gorąca "Noc Diabła" w Detroit.

W przededniu Halloween strażacy z amerykańskiego Detroit musieli interweniować aż 21 razy w związku z panującymi pożarami w całym mieście. Przestępcza tradycja wigilii 31 października znana jest jako "Noc Diabła". 

W nocy z poniedziałku na wtorek w całym Detroit obowiązywała godzina policyjna dla nieletnich, a pełną odpowiedzialność za ich zachowania spoczywała na rodzicach lub opiekunach. Cztery z 21 pożarów zgłoszonych w tym roku miały miejsce w zajętych budynkach, a dwa z nich zostały uznane za podejrzane. Z kolei w pustych miało miejsce osiem pożarów, z czego trzy uznano za podejrzane. Z 21 pożarów, trzynaście to były podpalenia domów lub garaży, a reszta to śmieci i samochody. 

Podczas dwóch nocy poprzedzających Halloween strażacy musieli się zmagać z 38. pożarami, to o trzy mniej niż w ubiegłym roku. 

Statystycznie każdego dnia w roku strażacy z Detroit gaszą osiem pożarów.  
W latach, gdy "Noc Diabła" osiągnęła swój szczyt, w 1984 roku miało miejsce 810 pożarów. Przedstawiciele miasta opracowali plan przemianowania "Nocy Diabła" na "Noc Aniołów". Od lat są poszukiwani ochotnicy, którzy będą społecznie patrolować Detroit. W tym roku pojawiło się ich 6000. Wprowadzono ścisłe godziny policyjne dla nieletnich. Jednak wraz z upływem czasu, gdy statystyki pożarów znacząco się zmniejszyły, władze zaczęły zastanawiać się czy "Noc Aniołów" jest jeszcze potrzebna. Od 2010 roku nie odnotowano 100 lub więcej pożarów w Detroit w okresie poprzedzającym Halloween. Podobnie jak miasto w pewnym czasie zmieniło nazwę wigilii Halloween, tak obecnie stara się przenieść uwagę z zapobiegania pożarom na uroczystość świętowania. We wtorek, w co najmniej 25 miejscach, na posterunkach policji i domach straży pożarnej, a także w ośrodkach rekrutacji i jednym "nawiedzonym" parku miejskim, dzieci i rodziny są zachęcane do przebierania się i czerpania maksymalnych korzyści z dnia. 

Źródło info: DetroitNews
Źródło foto:  Tanya Moutzalias, Special to The Detroit News
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.