Header Ads

Wlk. Brytania: Aresztowano dwóch obywateli Rumunii podejrzanych o przestępstwo niewolnictwa.

Śledczy z The Gangmasters and Labour Abuse Authority (GLAA) aresztowali w poniedziałek rumuńską parę pod zarzutem przestępstwa niewolnictwa i przekroczenia zasad pośrednictwa pracy. Sześć ofiar zostało zmuszonych do pracy w centrum przetwarzania sałaty. 

Oboje - 30-latkowie - zostali aresztowani w Ely. Sześciu pracowników, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii i zostali zmuszeni do niewolniczej pracy, obecnie przebywają w tymczasowym areszcie. 

Funkcjonariusz GLCAA, Tony Byrne powiedział:

"To doskonały przykład jak GLAA wykorzystuje poszerzony zakres swoich kompetencji do badania zgłaszanych przypadków współczesnego niewolnictwa, pozostając wiernym naszej założycielskiej zasadzie ochrony bezbronnych pracowników przed wyzyskiem."

To absolutnie przerażające, że we współczesnej Wielkiej Brytanii widzimy ludzi przemycanych i wykorzystywanych jako niewolnicy. Słaba ochrona granic UE pozwoliła przedostać się na jej terytorium kryminalistom, którzy poruszają się z dużą łatwością. Brexit powinien sprawić, że Brytyjczycy odzyskają kontrolę nad granicami swojego państwa i w ten sposób zakończą straszliwą eksploatację ludźmi. 

Źródło info: Westmonster.com
Źródło foto:  CC 2.0 by-nc-nd


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.