Header Ads

Szwecja z tytułem "Najlepszego Kraju dla Kobiet". Czy również pod względem bezpieczeństwa?

Szwecja przoduje w rankingu "Najlepszych Krajów dla Kobiet" opublikowanym przez Y&R - firmę z branży marketingu globalnego - we współpracy z BAV Consulting i Wharton School z Uniwersytetu w Pensylwanii. Zestawienie powstało w oparciu o ankiety wypełnione przez ponad 9 tys kobiet w 2017 roku. Ma ono na celu ocenę światowej percepcji największych gospodarek pod względem specyficznych cech. 

Szwedzki rząd wzywa do równości płci. To jeden z "kamieni węgielnych" tego skandynawskiego społeczeństwa. Koncepcja jest zapisana w szwedzkim systemie edukacji, gdzie prawie dwie trzecie wszystkich stopni uniwersyteckich jest przyznawanych kobietom, a także w obrębie polityki urlopowej, gdzie każdemu z rodziców przysługuje około trzech miesięcy specjalnego urlopu. Równość płci odzwierciedla się również na rynku pracy. Szwedzka ustawa o dyskryminacji wymaga, aby wszyscy pracodawcy "aktywnie realizowali konkretne cele w celu promowania równości mężczyzn i kobiet". Najlepsze kraje dla kobiet, w tym Kanada, Holandia czy Norwegia, osiągnęły najwyższy wynik w zestawieniu pięciu cech, które były brane pod uwagę: troski o człowieka, równości płci, równości dochodów, bezpieczeństwa i postępu. Według rankingu najgorszymi krajami dla kobiet są Tunezja i Boliwia. 

Jednak czy Szwecja pod względem bezpieczeństwa rzeczywiście jest "Najlepszym Krajem dla Kobiet" na Świecie? Czy Szwedki mogą czuć się bezpiecznie w swoim kraju?Doniesienia niezależnych od szwedzkiego rządu mediów wyraźnie pokazują, że Szwecja zasługuje na miano "Najgorszego Kraju dla Kobiet" pod względem bezpieczeństwa. Potwierdzają to oficjalne statystyki Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNODC), zestawienia pasjonatów z Nation Master czy szwedzkich badań na temat przestępczości - SCS - przeprowadzonych przez Szwedzką Krajową Radę do Spraw Zapobiegania Przestępczości (Bra). 

Czterdzieści lat po jednogłośnej decyzji szwedzkiego parlamentu o zmianie jednorodnej tkanki społecznej na multikulturalną, liczba przestępstw wzrosła o 300%, a gwałtów aż o 1472%. Szwecja obecnie jest numerem dwa w zestawieniu państw, w których najczęściej dochodzi do gwałtów, wyprzedza ją tylko Lesotho w Republice Południowej Afryki. W statystykach z tego skandynawskiego kraju jako Szwedzi są ujmowani imigranci z drugiego pokolenia, dlatego rozpatrując je należy o tym pamiętać. W 1975 roku szwedzka policja zajmowała się 421 sprawami dot. gwałtów, z kolei w 2014 roku spraw było już 6620, co oznacza wzrost o 1472%. Według raportu UNODC przeprowadzonego w 2010 roku Szwecja zajmuje drugie miejsce pod względem gwałtów na 100 000 mieszkańców (53.2 gwałty), ustępując pierwszeństwa tylko malutkiemu Lesotho w Republice Południowej Afryki (91.6 gwałtów). To statystyki za 2010 rok. Według danych opublikowanych przez Szwedzką Krajową Radę do Spraw Zapobiegania Przestępczości - agencję Ministerstwa Sprawiedliwości - 29 000 Szwedek w 2011 roku zgłosiło, że zostały zgwałcone (co wskazuje, że mniej niż 25% gwałtów zgłaszanych jest na policję). 

Lewackie, liberalne władze zamiast podjąć radykalne kroki w celu zmniejszenia zagrożenia gwałtami na białych Szwedkach stosują retoryczne chwyty w postaci nowomowy:

- Szwedzi stają się bardziej podatni na zgłaszanie przestępstw. 
- Prawo zostało zmienione tak, że więcej przestępstw seksualnych klasyfikuje się jako gwałt. 
- Szwedzi nie mogą poradzić sobie z większą równością między płciami i reagują przemocą wobec kobiet. 

Długo utrzymującym się feministycznym mitem jest to, że najbardziej niebezpiecznym miejscem dla kobiety jest jej własny dom - że większość gwałtów popełniana jest przez kogoś, kogo zna. Mit został odrzucony przez Brę:

"W 58% przypadków sprawca był nieznany ofiarom; w 29% spraw sprawca był znajomym, a w 13% przypadków sprawca był bliskim ofiary"

Dane te dotyczą raportu Bra za 2011 rok. Z kolei raport Bra (badania SCS) dot. przestępstw seksualnych w latach 2005-2015 wyraźnie pokazuje wzrost ilości kobiet narażonych na przestępstwa seksualne od 2011 roku. Podstawą raportu są odpowiedzi około 129 000 osób w wieku od 16 do 79 lat. W 2015 roku blisko 1/3 (35%) osób narażonych na przestępstwa seksualne było ofiarami więcej niż jeden raz. Szacowana liczba seksualnych incydentów w 2015 w Szwecji wynosi 482 000. Do nich wliczane są zarówno gwałty, jak i mniej poważne w skutkach zachowania. Najbardziej narażone są młode kobiety w wieku od 16 do 24 lat, później od 25 do 44. Ekspozycja między grupami wiekowymi jest drastycznie różna i sięga nawet różnicy 5%. Prawie sześć na dziesięć przestępstw seksualnych (59%) wystąpiło w miejscach publicznych, a około 14% w miejscu pracy czy w szkole. Tylko 1/5 (18%) zdarzyła się w domu, a 9% w innym miejscu. Statystyki przeczą twierdzeniom feministek - w aż 69% przypadków sprawca był zupełnie nieznany ofierze, w 21% był znajomym, a w 10% był bliską osobą. W 2015 roku odnotowano 2440 przestępstw gwałtu wobec dzieci do 17 roku życia, z czego w 87% przypadków były to dziewczęta. W tym samym roku zgłoszonych przypadków molestowania seksualnego było 8840. W 79 procentach przypadków ofiarami były kobiety. 

W 2015 roku zostało zgłoszonych 18 100 przestępstw seksualnych, z czego 6140 przypadków gwałtów. W 94% przypadków rozpoczęto śledztwo (5750), z kolei 6% (392) skończyło się na wstępnym etapie bez przeprowadzenia dochodzenia. Zapadło 1160 decyzji o wyrokach skazujących za przestępstwa seksualne. 

Obecnie Szwecja jest najszybciej rozwijającym się krajem w Europie, na co wpływ ma przede wszystkim zwiększenie populacji w ramach multikulturalnej polityki szwedzkiego rządu. Michael Hess, lokalny polityk z partii Szwedzkich Demokratów, zachęca szwedzkich dziennikarzy do zapoznania się z poglądem Islamu na temat kobiet w związku z wieloma gwałtami, które miały miejsce na placu Tahrir w Kairze podczas Arabskiej Wiosny. Hess napisał:"Kiedy dziennikarze zdadzą sobie sprawę, że w kulturze Islamu jest głęboko zakorzeniony pogląd, że należy gwałcić i brutalizować kobiety, które odmawiają przestrzegania islamskich nauk? Istnieje silne powiązanie między gwałtami w Szwecji a liczbą imigrantów z krajów Afryki Wschodniej i Północnej."

Hess za tę wypowiedź w Szwecji został skazany na wyrok w zawieszeniu i karę grzywny. Przez wiele lat mieszkał w krajach muzułmańskich i jest dobrze zaznajomiony z Islamem i jego poglądami na temat kobiet. Podczas procesu sądowego dostarczył dowodów na to jak prawo szariatu ściśle wiążę się z gwałtem, a także statystyki wskazujące, że muzułmanie są grupą nadmiernie reprezentowaną jeżeli chodzi o sprawców gwałtów w Szwecji. Sąd Najwyższy uznał, że te fakty nie mają znaczenia. 

Jak to jest, że u sąsiada Szwecji - Danii - w 2008 roku zanotowano 7.3 gwałtów na 100 000 mieszkańców, podczas gdy w Szwecji 53.2 (dane ONZ)? W 2011 roku na szwedzką policję wpłynęło 6509 spraw związanych ze zgwałceniem, podczas gdy w Danii tylko 392. Oficjalny urząd statystyczny Danii - Statistics Denmark - ujawnił, że w 2010 roku ponad połowa skazanych gwałcicieli miała pochodzenie imigracyjne. Dotychczas w Szwecji jeden raz przeprowadzano uniwersyteckie badania nad przestępczością imigrantów - w 2006 roku badania przeprowadziła Ann-Christine Hjelm z Uniwersytetu w Karlstads. Okazało się, że w 2002 roku 85% osób skazanych na co najmniej dwa lata więzienia za gwałt to imigranci urodzeni z obcokrajowca lub imigranci z drugiego pokolenia. Z kolei raport z 1996 roku Szwedzkiej Rady Narodowej ds. Zapobiegania Przestępstwom doszedł do wniosku, że imigranci z Afryki Północnej (Algieria, Libia, Maroko i Tunezja) byli 23 razy bardziej skłonni do gwałtu niż Szwedzi. Dane dla mężczyzn z Iraku, Bułgarii i Rumunii to odpowiednio 20, 18 i 18. Mężczyźni z reszty Afryki byli 16 razy bardziej skłonni do gwałtu, a mężczyźni z Iranu, Peru, Ekwadoru i Boliwii 10 razy od szwedzkich mężczyzn. 

Do Szwecji w ostatnim dwudziestoleciu dotarła wcześniej nie znana fala zbiorowych gwałtów. To ewenement w historii szwedzkiej kryminologii. Liczba zbiorowych gwałtów wzrosła spektakularnie w latach 1995-2006. Od tego czasu nie przeprowadzono badań nad nimi. Jeden z najgorszych przypadków miał miejsce w 2012 roku, gdy 30-letnia kobieta została zgwałcona przez ośmiu mężczyzn ubiegających się o azyl w małym miasteczku Mariannelund. Kobieta została zaproszona przez znajomego Afgańczyka, mieszkającego w Szwecji od kilku lat, do ośrodka dla tzw. uchodźców, po czym zostawiona przez niego na całą noc. W nocy została wielokrotnie zgwałcona przez azylantów, a kiedy jej "przyjaciel" wrócił, również przez niego. Siedmiu z nich zostało skazanych na okresy od 4,5 do 6,5 roku więzienia. Czas więzienia jest zwykle zmniejszany o 1/3, dlatego w niedługim czasie napastnicy wyjdą na wolność, aby ponownie gwałcić "niewierne" białe kobiety. Niestety sądy w Szwecji wykazują niebywałe współczucie dla gwałcicieli. Kilkukrotnie wycofywały oskarżenia, umarzały sprawy, uniewinniały wierząc w twierdzenia imigrantów, że młode dziewczyny chciały seksu z sześcioma, siedmioma lub ośmioma mężczyznami. 

W 2013 roku na przedmieściu Tensta w Sztokholmie odbył się jeden z bardziej uderzających incydentów. 15-letnia dziewczynka została uwięziona przez sześciu imigrantów, a następnie brutalnie zgwałcona. Sąd skazał ich w pierwszej instancji, jednak sąd apelacyjny ich uniewinnił, ponieważ nie wystąpiła przemoc, a dziewczyna "nie była w bezbronnej sytuacji". 

W 2015 roku media obiegła informacja o gwałcie na promie MS Amorella między Sztokholmem a Abo w Finlandii. Początkowo podawano, że sprawcami byli Szwedzi, jednak jak się okazało napastnikami okazało się ośmiu podejrzanych - jeden z Iraku i siedmiu z Somalii. Nikt z nich nie miał szwedzkiego obywatelstwa. 

Informacje dot. gwałtu na białych kobietach w Szwecji pojawiają się niemalże codziennie. Tożsamość sprawców najczęściej jest tuszowana przez policję i media. Patrząc na statystyki warto zadać sobie pytanie:

Czy Szwecja jest na pewno najbezpieczniejszym i najlepszym krajem do życia dla kobiet???


Źródło info: Gatestone Institute / Bra.se / Nationella trygghetsundersökningen / USnews.com / thelocal.se / Independent.co.uk 
Źródło foto: fredrik sandberg afp getty images / wikipedia / getty images


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.