Header Ads

Sztokholm: Trzech mężczyzn oskarżonych o zgwałcenie młodej dziewczyny.

Pół godziny - tyle trwała seksualna napaść trzech mężczyzn na młodą dziewczynę w autobusie zmierzającym do szwedzkiej wioski Mörby, leżącej w obrębie gminy Sztokholm w Szwecji. Atak został zarejestrowany przez kamery umieszczone wewnątrz pojazdu, jednak ani kierowca, ani żadna inna osoba nie pomogła ofierze. Do napaści doszło 3 czerwca ubiegłego roku, a obecnie trwa proces przeciwko oskarżonym.

Młoda dziewczyna wracała do domu ze Sztokholmu autobusem o 3 w nocy. Prawdopodobnie była pijana, gdyż zasnęła w pojeździe. To właśnie wtedy doszło do ataku. Prokurator Annika Lille dla "Aftonbladet" tak mówi o tym wydarzeniu:

"To straszne, że nikt w autobusie nie pomógł. Kobieta była w szczególnie trudnej sytuacji."


Z trzech 20-latków najaktywniejszy podczas napaści seksualnej został oskarżony o gwałt, jego dwóm towarzyszom postawiono zarzut współudziału w tej samej zbrodni. Oskarżony 20-latek od pierwszego dnia od zatrzymania zaprzecza jakoby miał coś wspólnego z tym wydarzeniem. Jednak to nagranie z autobusu jest obecnie najsilniejszym dowodem przemawiającym przeciwko trójce napastników.

Informacje dot. pochodzenia lub koloru skóry napastników nie zostały podane do publicznej wiadomości.


Źródło info: Expressen.se / Aftonbladet
Źródło foto:  By Edmond Audran (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.