Header Ads

Kolejny znany kolarz bliski śmierci podczas treningu!

Nie minął tydzień od tragicznej śmierci Włocha Michele Scarponi'ego podczas treningu niedaleko jego domu, a kolejny kolarz był bliski śmierci. Francuz Yoann Offredo, jeżdżący w grupie Wanty-Groupe Gobert, został zaatakowany nożem i kijem bejsbolowym przez dwóch mężczyzn podczas poniedziałkowego treningu. W wyniku ataku Offredo doznał złamania nosa i licznych siniaków. O całym zdarzeniu poinformował na swoim profilu na Facebooku. 30-letni kolarz Wanty-Groupe Gobert przed podpisaniem w 2017 roku nowego kontraktu, spędził większość swojej zawodowej kariery we francuskiej ekipie FDJ. Jego najważniejsze osiągnięcia to pierwsza dziesiątka podczas wyścigów Mediolan-San Remo, Omloop Het Nieuwsblad i Paris-Tours. 

Yoann napisał, że był bardziej zasmucony niż rozgniewany w związku z atakiem, który miał miejsce we Francji. Nie chce, aby jego dzieci jeździły ze strachu przed ich bezpieczeństwem. 

"Wyjeżdżasz na trening rano, ale nigdy nie wiesz czy wrócisz do domu. Po prostu smutno zauważyć, że w kraju praw człowieka prawa rowerzystów są ignorowane."

Po wiadomościach o śmierci Scarponi'ego w sobotę Offredo oddał hołd zwycięzcy Giro d'Italia na Facebooku.

Źródło info: Facebook / Cyclingtips.com
Źródło foto: Facebook


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.