Header Ads

Londyn: Brutalna egzekucja rowerzysty!

17-letni rowerzysta został pocięty maczetami na śmierć przez gang zamaskowanych młodych mężczyzn na jednym z londyńskich osiedli. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę około 01:25. Ofiara była ścigana przez bandę mężczyzn w kominiarkach uzbrojonych w maczety, którymi dźgali ją na masce samochodu w Battersea, kilka kilometrów od centrum Londynu.


Według relacji okolicznych mieszkańców chłopak miał krzyczeć "pomóż mi, umieram". Został zabrany do szpitala przez przybyłych na miejsce sanitariuszy, jednak 90 minut później uznano go za zmarłego. To czwarty nastolatek, który w tym miesiącu został zamordowany w stolicy Wielkiej Brytanii, a ósmy w tym roku. Mieszkańcy ulicy Ingrave powiedzieli, że gang zamaskowanych mężczyzn przyjechał samochodem na miejsce zdarzenia. Zanim doszło do mordu wcześniej mieli zachowywać się dokuczliwie wobec przechodniów. 45-letni świadek tak opowiada o egzekucji:

"Było ich około sześciu, wyskoczyli z samochodu i natychmiast zaczęli go gonić. Był na rowerze, ale złapali go i dźgali. Ktoś krzyknął "nadjeżdża policja", co powstrzymało ich przed skończeniem z nim. Wsiedli do samochodu i uciekli."

Grupa specjalistów od kryminalistyki zbadała obszar, zebrała próbki krwi i przekazała rower ofiary do dalszej analizy materiału. 

Kobieta kładąca kwiaty na miejscu zdarzenia powiedziała:

"To przerażające. Moje dziecko jest w tym samym wieku, a w okolicy było tak wiele morderstw. Nie znałam tego biednego chłopca, ale moja córka kilka minut wcześniej widziała mężczyzn, którzy to zrobili. Zakrywali twarze i zaczepiali wszystkich, którzy wyszli z bloku. Ona była przerażona nimi, dlatego okłamała ich w sprawie swojego wieku, więc nie skrzywdzili jej. Bardzo smutne, że to zdarzyło się na moim progu. Opuszczamy okolicę w przyszłym tygodniu i nie mogę się doczekać."

Wcześniej w tym miesiącu Scotland Yard ujawnił, że przestępstwa z użyciem noża w ostatnich 12 miesiącach stanowią 24% wszystkich przestępstw, a aż o 42% wzrosła liczba przestępstw popełnianych z użyciem broni palnej. 

Jordan Wright z Catford i Abdullahi Tarabi z Northolt, oboje po 19 lat, byli ścigani i śmiertelnie dźgnięci nożem w pobliżu swoich domów w tym miesiącu. 16-letni bokser Karim Samms został zastrzelony podczas napadu w North Greenwich 7 kwietnia. 

Rzecznik Met powiedział, że rodzina zamordowanego 17-latka została poinformowana o jego śmierci. 

"Na tak wczesnym etapie nikt nie został aresztowany, jednak dochodzenie nadal trwa."

To nie jedyny śmiertelny atak z użyciem noża w Londynie w miniony weekend. Na północ od centrum w Enfield od ran kłutych, na oczach przerażonych dzieci, zmarł mężczyzna, który został zaatakowany przez kilkuosobowy gang z założonymi na twarzach maskami narciarskimi. 


Źródło info: Standard.co.uk
Źródło foto: Nigel Howard, Standard.co.uk


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.