Header Ads

MŚ w Lahti: Kraft ze Złotem, Piotr Żyła z Brązem! [Video]

Stefan Kraft po raz drugi na Mistrzostwach Świata w Lahti zgarnął całą pulę. Austriak wyprzedził drugiego Niemca Andreasa Wellingera o 1.3pkt. O konkursie na dużej skoczni długo nie zapomni brązowy medalista - Piotr Żyła, który skacząc o 3.5m dalej od pierwszego Krafta, zdobył tylko i aż brązowy medal. 

Dzisiejszy konkurs odbył się w sprzyjających warunkach i wyrównanych dla wszystkich. Po pierwszej serii na prowadzeniu znalazł się Mistrz Świata z normalnej skoczni - Stefan Kraft. Skok na odległość 127.5m dał mu prowadzenie nad drugim Andreasem Wellingerem 0.9pkt. Niespodziewanie na trzecim miejscu zameldował się Norweg Andreas Stjernen, który z dorobkiem 137pkt stracił do Niemca 1.7pkt. Tuż za podium uplasowali się kolejno Kamil Stoch (127,5m, 136.7pkt), Dawid Kubacki (128.5m, 136.6pkt) oraz Piotr Żyła (127.5m, 134.8pkt). Czwarty z Polaków - Maciej Kot - po skoku na 123,5m zajmował dopiero 12. miejsce, tracąc do pierwszego miejsca 9.3pkt. 


W drugiej serii z powodu małych różnic na pięciu pierwszych miejscach kibice mogli spodziewać się ostrej walki, do której włączył się szósty Piotr Żyła. Mistrz Świata Stefan Kraft z dorobkiem 279.3pkt wyprzedził drugiego Andreasa Wellingera o 1.3pkt. Piotr Żyła z szóstego miejsca, po fenomenalnym skoku na odległość 131m w drugiej serii, ostatecznie może cieszyć się z brązowego medalu. To wielki sukces, skaczącego równo, popularnego "Wiewióra". Żyła nie krył wzruszenia tuż po ogłoszeniu wyników. O pechu mogą mówić Kamil Stoch i Dawid Kubacki, którzy lądowali kolejno na 124.5m i 123m w drugiej serii, zajmując 7. i 8. miejsca. Ładnym skokiem popisał się Maciej Kot. Odległość 126.5m wywindowała Polaka z 12. miejsca, jakie zajmował po pierwszej serii, na wysoką 6. pozycję. Tuż za podium znalazł się Andreas Stjernen, a za nim jego kolega z reprezentacji Anders Fannemel. Do zakończenia Mistrzostw Świata w Lahti w skokach pozostał tylko jeden konkurs - drużynowy. Reprezentacje staną do startu już w sobotę. Polska po dzisiejszych zawodach jest faworytem do złotego medalu. 

Źródło info: Skijumping.pl
Źródło foto: Piotr Żyła - Official, Facebook


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.