Header Ads

Niemcy: Aresztowano 2 Syryjczyków, 1 oskarżony o zbrodnie wojenne.

Niemieckie władze aresztowały dwóch Syryjczyków podejrzanych o bycie członkami ekstremistycznego Frontu Nusra. Jeden z nich prawdopodobnie brał udział w mordzie kilkudziesięciu cywilów. 

Biuro prokuratora federalnego przekazało w czwartek, że 35-letni Abdalfatah H.A. jest podejrzany o zbrodnie wojenne. Chodzi o zamordowanie 36 syryjskich urzędników państwowych przez jego jednostki w marcu 2013 roku. W oświadczeniu twierdzi, że przeprowadzał "tzw. wyroki śmierci w imię Szariatu". Rzecznik prokuratury, Frauke Koehler odmówił potwierdzenia doniesień niemieckich mediów, że mężczyzna przybył do Niemiec i ubiegał się o azyl. Drugi podejrzany to 26-letni Abdulrahman A.A., który należał do tej samej jednostki bojowej co Abdalfatah H.A.. Oboje mieli uczestniczyć w zbrojnej walce z syryjskimi wojskami rządowymi, w tym niedaleko Mahin w listopadzie 2013 roku. 

Przypomnijmy, że kilka dni temu informowaliśmy o skazaniu prawomocnym wyrokiem na dożywocie, mężczyzny przebywającego w Szwecji, za zbrodnie ludobójstwa w Rwandzie. Przypadek z Niemiec jest kolejnym potwierdzającym tezę, że do Europy przedostało się wielu niebezpiecznych zbrodniarzy wojennych. 

Źródło info: APNews
Źródło foto: GettyImagesloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.