Header Ads

Berlin: Muzułmanie protestują przeciwko nauczycielowi-homoseksualiście.

Muzułmańscy rodzice w Berlinie zagrozili zebraniem podpisów pod petycją przeciwko przedszkolu, w którym jednym z nauczycieli jest homoseksualista. Wielu rodziców wycofało swoje dzieci z placówki. Protest rodziców w północnej dzielnicy Reinickendorf został pokazany w niemieckich mediach w tym tygodniu. 

Według dziennika Tagesspiegel rodzice są zaniepokojeni, że młody człowiek ma kontakt fizyczny z ich dziećmi, szczególnie, że zabiera je do toalety. 

"Dla niektórych z nich homoseksualista jest automatycznie pedofilem" - mówi jeden z nauczycieli na łamach niemieckiej prasy. 

Po niezadowoleniu rodziców z orientacji seksualnej nauczyciel poprosił o przeniesienie go do innego przedszkola, jednak kierownictwo stanęło w obronie swojego pracownika, przekazując rodzicom, że muszą zaakceptować jego orientację albo przenieść dzieci do innej placówki. Wielu rodziców już przepisało swoje pociechy gdzie indziej. Wydaje się mało prawdopodobne, aby petycja zmieniła myślenie samorządu miasta. Nauczyciel otrzymał poparcie ze strony senatora ds. edukacji z centro-lewicowej partii SPD - Sandry Scheeres.   

"Nie tolerujemy dyskryminacji. Chcemy zwiększyć liczbę męskich nauczycieli przedszkolnych, aby stali się ważnymi modelami dla dzieci" - powiedziała Scheeres. 

Senator zauważyła, że rodzice ciągle traktują nauczycieli przedszkolnych jak podejrzanych. Homoseksualista otrzymał również wsparcie w mediach społecznościowych, a jeden z użytkowników napisał: 

"Protest muzułmanów przeciwko nauczycielowi - problem - on jest gejem: witamy w Średniowieczu"

To nie pierwszy przypadek, gdy homoseksualny nauczyciel przedszkolny napotyka na dyskryminację w Niemczech. W 2012 roku lesbijka w Bawarii nie podpisała umowy o pracę, bo jej katolicki pracodawca dowiedział się, że jest homoseksualistką. 

Źródło info: Die Welt
Źródło foto:  By Ghvinotsdaati (Own work) [CC BY 3.0], via Wikimedia Commonsloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.