Header Ads

Szwecja: Imigrant z HIV oskarżony o gwałt na dwóch nieletnich dziewczynach.

Imigrant pochodzący z Etiopii został oskarżony o gwałt na dwóch nieletnich dziewczynach w Östergötland. Jak czytamy w pozwie - "napastnik podjął kroki zmierzające do celowego narażenia swoich ofiar na ryzyko wystąpienia przewlekłej i zagrażającej życiu choroby".

Nahom Mengistu Yitayu, który mówi, że ma 16 lat, jest oskarżony o dwa przypadki gwałtu na dzieciach i dwie próby agresywnej napaści. Ofiary zostały napadnięte w pierwszej połowie zeszłego roku - miały wtedy 14 i 13 lat. Mimo, że w pełni zdawał sobie sprawę z bycia nosicielem HIV w okresie, w którym dokonał gwałtów, Etiopczyk zaniedbywał się w przyjmowaniu leków antyretrowirusowych, które mu przepisano. W rezultacie w krwi Yitayu wykazano ogromną ilość wirusa, znacznie zwiększając ryzyko zarażenia nim jego ofiar. Zgodnie z oficjalnymi dokumentami Afrykańczyk wiedział jakie są konsekwencje nie przyjmowania leków, oraz że nie wolno mu uprawiać seksu bez zabezpieczenia. Yitayu zdawał sobie sprawę, że prawo wymaga od osób, które mają pozytywny wynik HIV, informowania swoich partnerów o tym fakcie, ale tego nie zrobił.

Trzecia ofiara Etiopczyka powiedziała policji, że "dla niego fakt, że jego ofiary były dziećmi był bez znaczenia, i zmuszał je wbrew ich woli do aktów seksualnych." Afrykańczyk, który twierdzi, że urodził się w Sylwestra w 2000 roku, nie zostanie obciążony oskarżeniem o gwałt w przypadku trzeciej swojej ofiary. Prokurator Britt-Louise Viklund poinformowała, że doszło do niego zanim skończył 15 lat, a zatem nie może odpowiadać karnie. Według prokurator "nikt nie został zarażony".

W 2014 roku rządząca koalicja zobowiązała się do usunięcia z prawa obowiązku informowania partnertów o nosicielstwie wirusa HIV po tym, jak grupy LGBT stwierdziły, że ów obowiązek niesłusznie odciska piętno na tej chorobie. Wiceprzewodnicząca Społecznego Komitetu Veronica Palm powiedziałą, że społeczeństwo ma moralny obowiązek zapobiegania uprzedzeniom dotyczącym HIV.

"Nadal jest poważną chorobą, ale leki są tak skuteczne, że ludzie mogą żyć z HIV. Dzisiaj istnieje ryzyko, że prawny obowiązek informowania partnera o twoim statusie może być szkodliwy, ponieważ utrzymuje piętno wokół osób z pozytywnym HIV, które potrzebują pomocy" - powiedziała.

Źródło info: Breitbar / Norrköpings Tidningar
Źródło foto: By Harri Blomberg (Own work) [GFDL, CC-BY-SA-3.0 or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0], via Wikimedia Commonsloading...

1 komentarz:

  1. W islamie, wszystkie formy terroru sa dozwolone i wskazane. HIV - tez. Wyniszczyc wszystkich "niewiernych" (w innej nacji - Gojow) ... zgadza sie ???

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.