Header Ads

Dania: Burmistrz Odense ze specjalną ochroną policji przed imigrantami.

Policja w duńskim mieście Odense zwiększyła ochronę burmistrza miasta z powodu zagrożenia ze strony bandy imigrantów z Black Army. Peter Rahbæk Juel, burmistrz Odense, 23 marca udzielił wywiadu, w którym odniósł się do działań Black Army tuż przed ich klubem. Podczas wystąpienia kilku członków grupy zaczęło krążyć wokół burmistrza. Po wywiadzie ośmiu z nich udało się w stronę samochodu polityka. Jak wspomina Juel: "Zanim wszedłem do auta, zbliżyło się do mnie dwóch członków Black Army. Nagle zjawiło się około 8 do 10 wokół mnie chcąc uścisnąć sobie dłonie z burmistrzem. Powiedziałem, że nie chcę, bo nie lubię tego co robią. To ich rozzłościło.". 

Policja udzieliła ochrony burmistrzowi 24h na dobę. Jak zapewnia Rahbæk Juel - "to trochę nowa sytuacja, ale jestem pewny siebie i czuję się komfortowo z policją i ich  oceną. Nie ulega wątpliwości, że to jest coś, co wszyscy wolelibyśmy uniknąć, ale przechodzę przez to z rodziną. Najważniejsze jest to, że koncentrujemy się na zwalczaniu przestępczości zorganizowanej w mieście. Musimy stawić temu czoło - nawet jeśli jest ciężko."

Burmistrz od kilku tygodni ma znaczący udział w debacie na temat organizacji przestępczych, co jest jednym z powodów, dla których policja w Odense zwiększa bezpieczeństwo. Dodatkowo obecna sytuacja gangów w Odense jest podstawą działań śledczych. Gmina nie wydała żadnego komentarza na temat konkretnych środków bezpieczeństwa. 

W ten weekend minister sprawiedliwości Søren Pape Poulsen przedstawił rządowy pakiet "gang-package", który ma zapobiegać przestępczości motocyklowej i zorganizowanej w Danii. Oprócz ostrzejszych kar, władze lokalne mogą zabronić klubom działalności, a policja ma łatwiejszą możliwość ich zamykania. 

W 2016 roku miało miejsce 54 incydentów związanych z konfliktami gangów motocyklowych i w ramach przestępczości zorganizowanej. Według danych duńskiego Ministerstwa Sprawiedliwości - 36 osób zostało rannych w strzelaninach i atakach nożami, a trzy zostały zamordowane. 

Źródło info: Speisa.com
Źródło foto: Speisa.com


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.