Header Ads

USA: Muhammad Ali Jr zatrzymany na lotnisku.

Syn zmarłego w zeszłym roku słynnego boksera - Muhammad Ali Jr - został zatrzymany na międzynarodowym lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood. Mężczyzna przez dwie godziny był przesłuchiwany przez oficerów imigracyjnych. Jak twierdzi to dlatego, że jest muzułmaninem. 


Do zdarzenia doszło 7 lutego br. Rzecznik Ali Jr, Chris Mancini, powiedział portalowi TMZ, że jego klient wracał z Jamajki z matką, Khalilah Ali - pierwszą żoną Ali'ego - gdy zostali zatrzymani przez oficerów imigracyjnych. Ali Jr został zabrany do małego pokoju i przez dwie godziny zmuszony był odpowiadać na pytania funkcjonariuszy. Mancini powiedział, że 44-letni mężczyzna dwa razy był pytany "Czy jest muzułmaninem?" oraz "Gdzie dostał swoje nazwisko?". Ali Jr podróżował posługując się amerykańskim paszportem. 

Obecnie, syn zmarłego w zeszłym roku Muhammad'a Ali'ego, po incydencie rozważa pozew przeciwko Amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Mancini poinformował, że jego klient jest zainteresowany złożeniem pozwu w postępowaniu grupowym, który będzie opierał się m.in. o dyskryminację. 

Źródło info: TMZ
Źródło foto: Twitter, Muhammad Ali Jr


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.